Ludzkie kości w Sole w Oświęcimiu – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   2 lipca 2020 11:20

Grupa nastolatków odnalazła w rzece Sole najprawdopodobniej ludzkie kości. Na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu zbadają je biegli medycy sądowi.

Młodzi ludzie z gminy Oświęcim wybrali się na wycieczkę rowerową. Kiedy dotarli nad Sołę na wysokości ulicy Kamieniec w Oświęcimiu na wysepce w korycie rzeki dostrzegli dwie kości. Powiadomili o znalezisku oficera dyżurnego komendy policji.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli wskazane przez nastolatków kości, a następnie, podczas penetracji terenu prowadzonej wraz ze strażakami, odnaleźli trzy kolejne.

Nadzorujący oględziny prokurator zlecił badania kości biegłym z zakresu medycyny sądowej. Ustalą oni z jakiego okresu pochodzą kości i czy poza wszelką wątpliwość są ludzkie.

„Wtedy będzie możliwe określenie wieku i płci osoby, do której należały. W takim przypadku, w trakcie badań zostanie również określony profil DNA, który być może pozwoli na ustalenie, czy szczątki należały do zaginionej na terenie Polski osoby. Na podstawie tych informacji policjanci zweryfikują niewyjaśnione dotychczas zgłoszenia zaginięć” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa