List otwarty PiS i odpowiedź prezydenta Oświęcimia – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   17 sierpnia 2018 14:59

Fakty Oświęcim otrzymały list otwarty Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Oświęcimiu. Na list natychmiast odpowiedział prezydent Oświęcimia.

Przypomnijmy, że obaj sygnatariusze, Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia i Zbigniew Starzec, starosta oświęcimski, będą przeciwnikami w wyborach samorządowych na fotel włodarza grodu nad Sołą.

Treść obu pism publikujemy, jak zawsze w takich przypadkach, w oryginale.

Starzec do Chwieruta

Szanowny Pan
Janusz Chwierut
Prezydent Miasta Oświęcim
Platforma Obywatelska

List otwarty z oczekiwaniem przeprosin wobec Pani Premier Beaty Szydło

W związku z Pana publicznymi wypowiedziami komentującymi słowa Pani Premier Beaty Szydło, wypowiedzianymi w dniu 28 maja 2018 r. podczas wspólnej konferencji z Panem Posłem Zbigniewem Biernatem i Panem Zbigniewem Starcem – Starostą Oświęcimskim oraz w związku udzieloną odpowiedzią na interpelację radnego Jakuba Przewoźnika na temat „Oświęcim się kurczy” poprzez przedmiotowy list otwarty wyrażamy oburzenie Pana zachowaniem.

Pana krytyczne słowa zostały wypowiedziane nie tylko wobec kobiety, ale przede wszystkim byłej Premier Rzeczpospolitej, obecnie Wicepremier Pani Beaty Szydło. Osoby, która od lat działa na rzecz Ziemi Oświęcimskiej, czego przykładem może być osobista decyzja Pani Premier w sprawie zakupu rezonansu magnetycznego dla Szpitala Powiatowego im. Św. Maksymiliana w Oświęcimiu czy pełne i wreszcie skuteczne działanie Pani Premier w sprawie budowy S1.

To tylko nieliczne przykłady Jej wsparcia dla rozwoju Oświęcimia i jego okolic. Nie da się nie wspomnieć o olbrzymim wkładzie Pani Premier Beaty Szydło w przygotowanie i wdrożenie Programu 500+ oraz obniżenie wieku emerytalnego, czy decyzji w zakresie realizacji Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

Szczególne nasze zdziwienie budzi fakt, że kwestie podniesione przez Panią Premier na konferencji w 28 maja 2018 r. na temat zwijania się (kurczenia się) Oświęcimia, potwierdzone zostały przez Pana partyjnego kolegę z Platformy Obywatelskiej, tj. Pana Marszałka Janusza Sepioła. Który nie tylko na spotkaniu w dniu 7 czerwca 2018 r. przedstawił to zagadnienie publicznie na spotkaniu, ale także opisał problem kurczenia się (zwijania się) Oświęcimia w artykule „Miasta, które się kurczą” w lipcowym wydaniu „Biznes Trendy Małopolska”.

Obrażanie kobiet, czy innych polityków, nie rozwiązuje problemów, z którymi po prostu należy się zmierzyć dla dobra Mieszkańców i przyszłości Miasta Oświęcimia. A słowo przepraszam, szczególnie w stosunku do kobiet, powinno być nie tylko obowiązkiem, ale codzienną normą dla nas wszystkich.

W imieniu KT PiS w Oświęcimiu
Przewodniczący Zarządu Zbigniew Starzec
Sekretarz Jakub Przewoźnik

Zapraszamy do udziału w ankiecie portalu Fakty Oświęcim:

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Chwierut do Starca

Pan Zbigniew Starzec
Przewodniczący Zarządu
Komitetu Terenowego
Prawa i Sprawiedliwości
w Oświęcimiu

W nawiązaniu do listu otwartego lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości informuję, że podtrzymuję swoje krytyczne stanowisko wobec opinii Wicepremier Pani Beaty Szydło o tym, że cyt. „Oświęcim się zwija”, którą wyraziła podczas prezentacji kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Oświęcimia, Uważam, że takie słowa są krzywdzące nie tylko dla władz miasta, ale przede wszystkim dla mieszkańców Oświęcimia.

Prezydent Miasta Janusz Chwierut

 

 

Komentarze
  • 18 sierpnia 2018 17:32

    Bono

    Oświęcim się zwija… To dość ciekawa opinia. Tak się składa że jest pewna grupa na portalu społecznościowym gdzie ludzie wrzucają zdjęcia Oświęcimia sprzed lat. Takie z lat 50, 60 ale też bardziej współczesne, sprzed lat 5 czy 10. Z tych zdjęć można wywnioskować coś zgoła innego. No ale nikt ICH nie przekona że czarne jest czarne, a białe jest białe.

    Dodatkowo ja bym oczekiwał od Pana Starca przeprosin. Spotkałem go ostatnio w jednym ze sklepów w Oświęcimiu. Rozmawiał ze swoim znajomym. Nie pamiętam kiedy ostatni raz się nasłuchałem tylu k***ew stojąc w kolejce.
    Skoro chce Pan innych kultury uczyć, to najpierw trzeba stać godnym przykładem.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .