List otwarty PiS i kolejny tekst o MZK

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   11 lutego 2019 18:33

Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość Rady Miasta Oświęcim wystosował list otwarty do Janusza Chwieruta, prezydenta miasta w sprawie sytuacji w MZK.

List podpisany przez radnego Krzysztofa Kuczka, a przesłany przez radnego Jakuba Przewoźnika publikujemy, jak zawsze w takich przypadkach, zachowując oryginalną pisownię:

List otwarty

List otwarty do Prezydenta Miasta Oświęcim Pana Janusza Chwieruta dotyczący sytuacji w MZK Oświęcim Sp. z o. o.

Szanowny Panie Prezydencie

My, Radni Klubu Prawo i Sprawiedliwość Rady Miasta Oświęcim z niepokojem
przyjmujemy doniesienia na temat sytuacji w MZK Oświęcim Sp. z o. o. Obecna sytuacja może spowodować zakłócenia dla prawidłowego funkcjonowania transportu publicznego, który jest podstawą komunikacji dla wielu Mieszkańców Oświęcimia bez względu na wiek: w dotarciu do placówek edukacyjnych, ośrodków zdrowia, czy też do miejsca pracy.

W związku z zaistniałą sytuacją negatywnie oceniamy sposób i termin poinformowania Mieszkańców Miasta Oświęcim o nagłych zmianach w siatce połączeń. Zasadniczym pytaniem jest: od kiedy o zawieszeniu kursów autobusów wiedziały organy Spółki MZK Oświęcim Sp. z o. o oraz kiedy został o zaistniałej sytuacji powiadomiony Prezydent Miasta?

Równocześnie pozwalamy sobie przypomnieć, że już od dłuższego czasu w opinii publicznej funkcjonują niepokojące sygnały na temat sytuacji społeczno-finansowej w Spółce. Na interpelacje radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Oświęcim zgłaszanych na sesji w poprzedniej kadencji, a dotyczącej trudnej sytuacji kadrowej w MZK Oświęcim Sp. z o. o., otrzymywaliśmy zdawkowe odpowiedzi, nie zawierające merytorycznego wyjaśnienia.

Dodatkowo, warto zwrócić uwagę, iż liczne grono Mieszkańców wielokrotnie podnosiło kwestię pełnienia przez Prezes MZK Oświęcim Panią
Bożenę Fraś kilku funkcji w różnych spółkach. Taka sytuacja może skutkować utrudnieniami w sprawnym funkcjonowaniu MZK Oświęcim, a co za tym idzie, może negatywnie się odbić dla Miasta i Jego Mieszkańców.

Zła sytuacja w MZK Oświęcim Sp. z o.o. jest w pełni uzasadnionym potwierdzeniem wcześniejszych obaw Mieszkańców, a Pan Prezydent nie tylko ich nie uwzględnia, lecz także nie bierze pod uwagę w swoich decyzjach.
W związku z powyższym, oczekujemy przedstawienia opinii publicznej przez Prezydenta Janusza Chwieruta oraz Panią Prezes Bożenę Fraś pełnej informacji na temat sytuacji społeczno-finansowej w MZK Oświęcim Sp. z o.o..

Równocześnie Radni Klubu Prawo i Sprawiedliwość, działając na podstawie Statutu Miasta Oświęcim, zastrzegają sobie prawo złożenia wniosku o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w przypadku dalszego pogorszenia sytuacji w MZK Oświęcim.

W imieniu Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość:
Krzysztof Kuczek

Kolejny tekst o MZK

List otwarty Jakub Przewoźnik przesłał o godzinie 16.39. Natomiast dokładnie 40 minut później na portalu Głos24.pl pojawił się kolejny tekst dotyczący oświęcimskiej spółki komunikacyjnej.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .