Likwidują jedne jaskinie hazardu, a powstają kolejne

1 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   25 października 2018

Policjanci i celnicy zlikwidowali kolejny punkt z hot spotami. Mimo, że likwidują jedne jaskinie hazardu, to w tych samych miejscowościach powstają kolejne.

To nie pierwszy raz w tym roku, kiedy kryminalni z powiatu oświęcimskiego wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie przeprowadzili na naszym terenie skuteczną akcję wymierzoną w nielegalny hazard.

Punkt z hot spotami, nielegalnymi automatami do gier, stróże prawa zlikwidowali w Oświęcimiu przy placu Pokoju. Zabezpieczyli trzy automaty warte 18 tysięcy złotych.

Teraz celnicy muszą ustalić prawdziwego właściciela hot spotów. Przestępcy czerpiący korzyści z hazardu w takich przypadkach najczęściej zatrudniają tzw. słupy.

Tymczasem właścicielowi maszyn, jak i osobie, która wynajęła lokal pod taką działalność, grozi grzywna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego zabezpieczonego automatu, a także kara do trzech lat więzienia.

„Policjanci i celnicy nadal konsekwentnie i bezwzględnie będą zwalczać ten nielegalny i szkodliwy społecznie proceder” – zapewnia aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Komentarze
  • 25 października 2018 16:00

    zyjeimysle

    Na miejscu Policji skarbowej i wszelkiego aparatu ścigania w RP dopuszczone powinno być kasowanie przedmiotów służących bezpośrednio do przestępstwa czyli tych BAKAKÓW, w których umieszczono jednorękich bandytów. Wówczas właściciele zastanowiliby się czy pod proceder złodziejom należy wynajmować lokal. Nie sposób by nie wiedzieli co w ICH lokalu się instaluje i dzieje!!! Prawo gwarantuje im dostęp do lokalu albo mogą tak skonstruować umowy aby mieć wiedzę jaki burdel instaluje się pod ich dachem.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa