Lepiej dmuchać na zimne, czyli „Bezpieczne Ferie 2018”

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 lutego 2018

Ferie zimowe dotarły do Małopolski. Policjanci solidnie przygotowali się do akcji, której realizację rozpoczęli jeszcze w styczniu – „Bezpieczne Ferie 2018”.

Funkcjonariusze z zespołu do spraw nieletnich, ale także dzielnicowi już od połowy stycznia odwiedzali szkoły i spotykali się z uczniami. Tłumaczyli, jak
dobrze i bezpiecznie spędzać czas wolny, tak aby nie ulec wypadkowi, czy nie wpaść w inne kłopoty.

Dzieci i majątek

Rodziców goście z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze przekonywali, że dzieciom najlepiej zapewnić zorganizowaną formę wypoczynku. Ponadto podali sposoby zabezpieczenia swojego majątku podczas rodzinnych wyjazdów na ferie.

Kontrola autokarów

Policjanci przypomnieli, że istnieje możliwość dokładnego skontrolowania kierowcy i autobusu, którym zorganizowane grupy młodych ludzi będą jechać na przykład na wycieczki. Taką kontrolę należy zgłosić dzień wcześniej pod numerem telefonu 33 847 53 13. Wówczas na miejsce przyjadą mundurowi w białych czapkach, specjalizujący sie w ruchu drogowym.

Oczywiście, jeśli takiego zgłoszenia nie było, a opiekunowie mają wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy, albo stanu technicznego autokaru lub też obu tych kwestii na raz, należy bez obiekcji dzwonić na numer 997 lub 112.

Na pierwszej linii

Policjanci zarówno prewencji, jak i ruchu drogowego, podejmują wzmożone, dodatkowe działania zapobiegawcze i reagują na wszelkie przypadki i sytuacje, zagrażające młodym mieszkańcom naszego powiatu, a także turystom jadącym na wypoczynek w góry. Tych drugich też nie brakuje, gdyż wiele miejscowości powiatu znajduje się na trasach tranzytowych ze Śląska.

„Z naszej strony życzymy wszystkim bezpiecznego i udanego zimowego wypoczynku” – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa