• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Ledwo dostał prawo jazdy, a już je stracił

Reklama

Mieszkaniec powiatu wadowickiego zapamięta sobotni wieczór na długo. Za brawurową jazdę stracił prawo jazdy na trzy miesiące.




Mundurowi zatrzymali kierowcę w sobotę 30 września o godzinie 20.20 na ulicy Chemików w Oświęcimiu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/godz. 
Jechał z prędkością 102 kilometrów na godzinę

„Młody kierowca prowadził audi i miał zaledwie trzy miesiące doświadczenia za kierownicą” - wyjaśnia aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.

Konsekwencje były poważne

Za przekroczenie prędkości o 52 km/godz., 18-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Oprócz tego, policjanci wręczyli mężczyźnie mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych.
„Apelujemy o przestrzeganie przepisów, trzeźwość za kierownicą oraz odpowiedzialność na drodze. Bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego jest priorytetem, a osoby, które je lekceważą, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami” - dodaje rzeczniczka policji.

Wysokość mandantów za przekroczenie prędkości:
Do 10 km/godz. - 50 zł
Od 11 do 15 km/godz. - 100 zł
Od 16 do 20 km/godz. - 200 zł
Od 21 do 25 km/godz. - 300 zł
Od 26 do 30 km/godz. - 400 zł
Od 31 do 40 km/godz. - 800 zł
Od 41 do 50 km/godz. - 1000 zł
Od 51 do 60 km/godz. - 1500 zł
Od 61 do 70 km/godz. - 2000 zł
Od 71 km/h i więcej - 2500 zł

 

 

Zobacz również:


https://faktyoswiecim.pl/fakty/nie-zdazyli-wyhamowac-motocyklista-z-powaznymi-obrazeniami-foto/

 

https://faktyoswiecim.pl/fakty/osmiolatek-wbiegl-na-jezdnie-przed-samochod/