Laury Biznesu dla MDSM, Chemontu i Nicrometu – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 kwietnia 2017 20:07
Udostępnij

– Jestem bardzo bardzo spięty – przyznał Faktom Oświęcim Tomasz Matlak, zdobywca tytułu „Inwestycja Roku – Oświęcim 2016”. Śmietanka oświęcimskich przedsiębiorców spotkała się w pięknej sali reprezentacyjnej Muzeum Zamek.

Galę Biznesu miasto Oświęcim zorganizowało po raz drugi. Samorząd postanowił, że wyróżniające się w mieście firmy należy docenić i nagrodzić. Zwłaszcza, gdy ich działalność wiąże się z inwestycjami

– Dzięki częściowo naszej inicjatywie, ale przede wszystkim kapitału prywatnego jest w mieście coraz więcej inwestycji. Ten rozmach inwestycyjny jest zauważany przez mieszkańców i odwiedzających nas gości. Wiąże się z rozwojem miasta, nowymi miejscami pracy, ale też zmianą wizerunku – powiedział podczas gali Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Kapituła, w której zasiadają prezydent Chwierut, Marek Sowa, poseł RP, Agnieszka Kmiecik, prezes Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej, Janusz Szostek, prezes Solvent Wistol i Marcin Susuł, współwłaściciel Susuł and Strama Architekci, przyznała w sumie dziewięć wyróżnień.

„Laury Biznesu” – statuetki zaprojektowane przez Remigiusza Dulko – otrzymały firmy Chemont i Nicromet oraz Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.

Za „Top Inwestycję Roku – Oświęcim 2016” kapituła uhonorowała spółkę Alupol Films. Natomiast „Inwestycje Roku – Oświęcim 2016” zdaniem oceniających wykonali: AZ Nieruchomości Anna Dziwak, Zbigniew Rembiesa, Fingerbau, Synthos Dwory 7, Park Shop Oświęcim i restauracja La Rossa.

– Oświęcim jest coraz częściej postrzegany jako miasto aktywne, turystyczne, bo przecież w tej branży też wiele się dzieje. Cieszy nas, że w Oświęcimiu rozwijają się nie tylko firmy o ugruntowanej pozycji, ale również małe, które podjęły wyzwanie i tu zainwestowały. Mam nadzieję, że z korzyścią dla siebie i dla miasta – cieszył się Janusz Chwierut.

Jednym z nagrodzonych był Tomasz Matlak, właściciel restauracji La Rossa, rozbudowanej w ubiegłym roku.

– Pierwszy raz jestem gościem tego typu przedsięwzięcia. Zwykle moja restauracja i jej wspaniali pracownicy obsługują takie gale. Nie ukrywam, że jestem bardzo bardzo spięty – mówił Tomasz Matlak w rozmowie z Faktami Oświęcim.

Gala Biznesu w sali reprezentacyjnej Muzeum Zamek w Oświęcimiu

A post shared by Fakty Oświęcim (@faktyoswiecim) on

Biznesmen podkreślił, że od 14 lat jego firma idzie do przodu, ale dzięki dynamicznemu, prężnemu zespołowi. Spytaliśmy go, czym jest dla niego wyróżnienie?

– To dla mnie bardzo wielki zaszczyt. Przecież każdy chce, żeby ktoś go docenił i stwierdził „Jest okej, rób tak dalej. Ale tak naprawdę lubię stać z boku, lubię, gdy pracownicy są zadowoleni, a firma się rozwija – stwierdził restaurator, którego personel przygotował wspaniałą i niesamowicie smaczną obsługę gastronomiczną Galę Biznesu.

Poniżej prezentujemy wyróżnionych przez kapitułę Gali Biznesu (w opisach użyliśmy oryginalnej pisowni kapituły).

Top Inwestycja Roku – Oświęcim 2016

Alupol Films sp. z o.o. – za inwestycję będącą przykładem zastosowania najnowocześniejszych światowych technologii, polegającą na budowie w Oświęcimiu zakładu produkcji i uszlachetniania folii z tworzyw sztucznych oraz wytwarzania narzędzi wykorzystywanych w procesie druku opakowań giętkich.

Inwestycja Roku – Oświęcim 2016

AZ Nieruchmości Anna Dziwak, Zbigniew Rembiesa sp. j. – za inwestycję polegającą na budowie obiektu biurowo-magazynowo-produkcyjnego, a tym samy zwiększenie dostępności nowoczesnej powierzchni dla prowadzenia działalności gospodarczej w Oświęcimiu.

Fingerbau sp. z o.o. – za inwestycję polegającą na budowie w Oświęcimiu zakładu produkcji styropianu wyposażonego w nowoczesny park maszynowy i laboratorium badawcze umożliwiające zaoferowanie klientom produktów najwyższej jakości.

Synthos Dwory 7 sp. z o.o. s.k.a. – za inwestycję polegającą na budowie kotła fluidalnego przyczyniającego się do podwyższenia efektywności wytwarzania energii przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne

Gerard Kolanowski – za inwestycję polegającą na budowie Centrum Handlowego Park Shop, wzbogacającego ofertę handlową dla mieszkańców miasta o nowe marki dotychczas nieobecne w Oświęcimiu.

La Rossa Tomasz Matlak – za inwestycję polegającą na rozbudowie restauracji La Rossa, będącą wyjątkowym miejscem do organizacji imprez okolicznościowych, poszerzającą ofertę czasu wolnego oraz podnoszącą jakość usług gastronomicznych w Oświęcimiu.

Laur Biznesu – Oświęcim 2016

Chemont sp. z o.o. – oświęcimskie przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji na rynku krajowym. Ceniony przez partnerów i zleceniodawców wykonawca aparatury przemysłowej. Firma realizuje w szerokim zakresie wykonawstwo aparatów i urządzeń dla potrzeb przemysłu chemicznego, petrochemicznego, energetycznego i górniczego. Jej obecność w Oświęcimiu i współpraca z miejscowym biznesem wpływa pozytywnie na ogólny rozwój gospodarczy naszego miasta. Chemont sp. z o.o. to firma z tradycjami, a także nowoczesne, wiarygodne i rzetelne przedsiębiorstwo.

Firma Nicromet sp. z o.o. – położona w części w mieście Oświęcim, to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo z branży wyrobów aluminiowych. To także ceniony partner biznesowy, który za najważniejsze uważa zadowolenie odbiorców swoich produktów. Bogate doświadczenie, znajomość rynku oraz nowoczesne zaplecze technologiczne sprawiają, że spełnia oczekiwania stawiane przez klientów. Na szczególne podkreślenie zasługuje doskonałe zarządzanie nakierowane na rozwój, widoczne w nowych inwestycjach i zamierzeniach na przyszłość. Nie bez znaczenia jest również dbałość o środowisko naturalne przejawiająca się zarówno poprzez unowocześnianie instalacji, jak i wdrażanie odpowiednich procedur. Stały rozwój firmy Nicromet sp. z o.o. budowany w oparciu o wykorzystywanie potencjału ludzkiego i technicznego pozwolił stworzyć firmę o dużym znaczeniu na rynku krajowym oraz międzynarodowym.

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży – jest instytucją wysoko cenioną ze względu na swoją rolę edukacyjną oraz kulturalną zarówno w Oświęcimiu, jak i w całym kraju. Stał się również rozpoznawaną marką na arenie międzynarodowej. Jego działalność jest także znacznym impulsem dla rozwoju branży turystycznej w Oświęcimiu, a niebywała kreatywność, organizowane warsztaty, wykłady, seminaria, konferencje, jak i spektakle i koncerty przyczyniają się do zmiany postrzegania Oświęcimia. Kilkudniowe pobyty pozwalają młodzieży z Niemiec i wielu innych krajów zarówno pochylić się nad tragiczną historią, ale także poznać współczesny Oświęcim. MDSM powstając 30 lat temu stał się prekursorem kształtowania rozwoju turystyki połączonej z pokojową edukacją młodzieży, a swoją działalnością przez te lata w pełni zasłużył na wyróżnienie.

 

Najnowsze realizacje wideo