Lasery i fajerwerki. Sprawdź oferty plenerowych imprez

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   30 grudnia 2019 19:22

W portalu Fakty Oświęcim, jak co roku podajemy informacje, w których miejscowościach zagoszczą imprezy plenerowe. Tylko Chełmek postawił na lasery.

Plenerowe przywitanie Nowego Roku odbędą w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Polance Wielkiej. Oświęcim zaprzestał wieloletniej tradycji i zrezygnował z plenerowej zabawy. Dotychczas mieszkańcy stolicy powiatu witali nadchodzący rok na placu przy Oświęcimskim Centrum Kultury.

Ubiegłoroczny sylwester w nowej formule był alternatywą dla sztucznych ogni, ponieważ mieszkańcy wyrażali troskę o bezpieczeństwo uczestników i o zwierzęta, które stresem reagują na wystrzały petard i rac.

Pisaliśmy o tym w eFO 20 grudnia

„Pokaz laserowy nie spełnił oczekiwań, był też zbyt kosztowny.  Ponieważ ognie sztuczne były kwestionowane, a prezentacja laserowa na rynku nie spełniła założonego przez organizatora efektu tegoroczne pokazy sylwestrowe zostały zawieszone” – tłumaczy Katarzyna Kwiecień, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Oświęcimiu.

Koszty imprezy w 2017 roku przed OCK ze sztucznymi ogniami to 17 tysięcy złotych. Z kolei ubiegłoroczny koszt z pokazem laserów to blisko 27 tysięcy zł – bez kosztów pracowników.

„Nie wykluczamy jednak, że jeśli będą takie sugestie mieszkańców, to powrócimy do pokazów sztucznych ogni przed Oświęcimskim Centrum Kultury w kolejnych latach. Organizacja pokazu innego niż do tej pory, na przykład pięciominutowa animacja 2D/3D kosztuje w tym roku od 50 tysięcy złotych netto.” – dodaje Katarzyna Kwiecień.

Brzeszcze

Brzeszcze zapraszają na trzygodzinną zabawę, połączona z fajerwerkami. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 22 i potrwa trzy godziny. Punktualnie o północy na niebie rozbłysną sztuczne ognie. Mieszkańcy giny będą się bawić w rytm największych przebojów 2019 roku. Program imprezy: Plenerowa noc sylwestrowa w Brzeszczach.

Chełmek

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza do parku rodzinnego, atrakcją mają być lasery i zabawa przy największych hitach. O dyskotece pod gwiazdami pisaliśmy w zapowiedzi Powitają Nowy Rok laserami.

Kęty

Dom Kultury w Kętach – podobnie jak w zeszłym roku, postanowił przygotować pokaz pirotechniczny dla mieszkańców dokładnie o północy na rynku. Burmistrz gminy złoży też mieszkańcom życzenia.

Polanka Wielka

Sylwester w parku to propozycja Polanki Wielkiej, gdzie oprócz fajerwerków i bufetu organizatorzy zachęcają do trzygodzinnej zabawy. Więcej w zapowiedzi Sylwester pod Chmurką.

Sylwester na Luzie

Dla osób, które jednak wolą  imprezę pod dachem – na luzie, ze świetną muzyką i smacznym jedzeniem zachęcamy do spędzenia ostatnie nocy 2019 roku w restauracji Smaki Dzieciństwa (dawna Meksykańska). Ofertę można sprawdzić w zapowiedzi Sylwester na Luzie w Smakach Dzieciństwa.

Wszystkie zapowiedzi w jednym miejscu:

#Sylwester2019/2020

 

Zobacz również:

Zadbaj o zwierzęta w noc sylwestrową

Sylwester na Luzie w Smakach Dzieciństwa

Plenerowa noc sylwestrowa w Brzeszczach

Huczny sylwester w Kętach

Powitają Nowy Rok laserami

Sylwester pod Chmurką

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa