Kurier przebieraniec i w dodatku oszust

Redakcja eFO  |   Fakty  |   18 stycznia 2021 15:40

Mieszkaniec Dworów II zamówił przez Internet sprzęt elektroniczny. Kurier dostarczył mu przesyłkę i zainkasował gotówkę. W paczce były artykuły spożywcze.

Potrzebną część do komputera dworzanin kupił przez jeden z popularnych portali. Wybrał usługę kurierską z płatnością przy odbiorze. Przesyłkę dostarczył mężczyzna w stroju, na którym znajdowało się logo i nazwa jednej z firm kurierskich.

Mężczyzna zapłacił za towar, pożegnał się z dostawcą i przystąpił do rozpakowania przesyłki. Wówczas jego oczom ukazały się warte niewiele artykuły spożywcze.

Kupiec nie zwlekając wsiadł do samochodu i wyruszył na poszukiwania kuriera. Dostrzegł jego samochód kilka kilometrów od domu. Zadzwonił na policję i zatrzymał dostawcę.

Policjanci ustalili, że nieuczciwy sprzedawca i fałszywy kurier, to ta sama osoba. Prawdopodobnie nie było to jedyne oszustwo, dokonane w ten sposób przez 28-latka, który był już karany za przestępstwa kryminalne.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .