Kup kalendarz i wesprzyj leczenie Lenki Kożuch – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty  |   8 grudnia 2019 10:30

Powstała kolejna edycja kalendarza ściennego ze zdjęciami Oświęcimia i ziemi oświęcimskiej. Kupując go wspomagasz leczenie Lenki Kożuch z Dworów Drugich.

Wszystkie prace są zamieszczone w przygotowanym wcześniej projekcie z pewnymi charakterystycznymi już cechami, nawiązującymi do wydania z roku ubiegłego. Zdjęcia są zróżnicowane, ciekawe i zajmują największą przestrzeń na kartach kalendarza.

„Wydrukowany na wysokiej jakości, kredowym papierze. Całość jest tradycyjnie spięta estetycznie metalową, czarną spiralą wraz z zawieszką” – zachęca do kupna Artur Grzegorzek, pomysłodawca kalendarza.

Lenka Kożuch to niespełna to dwulatka z Dworów Drugich k. Oświęcimia. Do niedawna radosne i normalnie rozwijające się dziecko. 12 lipca lekarze zdiagnozowali u niej guza mózgu. Nagromadzone w główce płyny powodowały ogromne ciśnienie śródczaszkowe co doprowadziło do zaburzeń wzroku i równowagi.

Lekarze podjęli decyzje o natychmiastowej operacji ratującej życie Lenki

„Zmniejszyli ciśnienie w główce poprzez wszczepienie zastawki umożliwiającej normalne funkcjonowanie. Tydzień później profesor z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach przeprowadził kolejna operację , która miała na celu pobranie wycinka guza” – mówią rodzice Lenki.

Po dwóch tygodniach wynik badania histopatologicznego pokazał, że walka będzie strasznie nierówna, a wynik głosił Wyściółczak Anaplastyczny III stopnia złośliwości. Ze względu na wiek Lenki i tempo w jakim guz się rozrastał jedyną opcją leczenia jakie zaproponowano to chemioterapia w odstępach trzytygodniowych.

50 tysięcy euro

„Ze względu na umiejscowienie i wielkość guza nie ma możliwości usunięcia go w całości chirurgicznie. Szansą na życie Lenki jest niezwykle kosztowna terapia protonowa wykonywana w klinice w Essen. Terapia ta ze względu na bardzo małą szkodliwość jest najbezpieczniejsza dla tak małego dziecka. Wstępna wycena za leczenie wynosi około 50 tysięcy euro za półtora miesięczny pobyt. Kwota ta może ulec zmianie na plus lub minus. Całość dokumentacji medycznej na dniach zostanie wysłana dzięki której wiadomo będzie w stu procentach jaki to jest koszt.

Niestety koszt leczenia przerasta możliwości rodziny

 

 

“Wierzymy całym sercem, że z pomocą dobrych ludzi uda się zebrać potrzebną kwotę i uratować życie naszej Lenki”  –  informują rodzice dziewczynki.

Można pomóc Lence  kupując kalendarz na 2020 rok. Jego koszt to tylko 29 złotych. Nabyć go można na stronie naszkalendarz.pl oraz partnerów akcji:

– Zakład Fotograficzny “Chromat”, Oświęcim, ul. Mickiewicza 6
– Wewnętrzny Park Zabaw dla Dzieci “Park Family Fun”, Oświęcim, ul. Zaborska 33
– Cafe Bergson, Plac Księdza Jana Skarbka 5

Można również dokonać przelewu bezpośrednio na konto fundacji:

wpierającej leczenie dziecka, prosimy o wcześniejszy kontakt na: zamowienie@naszkalendarz.pl – Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”, Bank BZ WBK, numer konta – 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytułem: “2349 pomoc dla Lenki Kożuch”

Więcej na temat leczenia Lenki rodzina publikuje na Facebooku – PomocDlaLenkiKozuch

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa