Kuchnie świata w food truckach – FILM, FOTO

Jola Wodniak i Paweł Wodniak  |   Fakty,Kulinaria  |   19 maja 2019 10:00

Food trucki kolejny raz stanęły na oświęcimskim Rynku Głównym. Kuchnie świata w tej formie przypadły do gustu mieszkańcom miasta już kilka lat temu.

Kilkanaście samochodów i kilka stoisk z rozmaitymi potrawami zawitało do Oświęcimia na cały weekend. Miłośnicy kulinariów licznie przybyli do serca miasta, zwłaszcza że pogoda dopisała.

Najmłodsi chętnie chłodzili się w fontannie i robili banki mydlane. Całe rodziny spacerowały po rynku i odwiedzały poszczególne „budki”. Także z potrawami, które dopiero co przywędrowały do Polski.

Tegoroczny Food Fest towarzyszył Nocy Muzeów w Oświęcimiu i X Jubileuszowemu Salezjańskiemu Piknikowi Rodzinnemu „Rodzina największą wartością”, którego patronem medialnym są Fakty Oświęcim.

Dzisiaj na Rynku Głównym także zastaniecie food trucki i stoiska dla dzieci. Będzie tez jeszcze jedna atrakcja. O godzinie 14 na trzy godziny do serca miasta przybędą Katarzyna Heród i Dorota Zwolak z Fundacji Miasto Pracownia. Te dwa wulkany energii nie chciały zdradzić eFO, co zaplanowały na dzisiejsze popołudnie, ale ich propozycje zawsze są ciekawe.

„Nie chcemy na razie niczego zdradzać, ale podpowiemy wam, że użyjemy farb, a nasz ploter już pracuje. I jeszcze jeden szczegół – tematycznie wpiszemy się w temat imprezy. Domyślacie się już ?” – mówią Kasia i Dorota, których znakiem formowym są różowe flamingi.

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa