Ktoś rozpoznaje tego mężczyznę? – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty  |   17 czerwca 2021 10:31

Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji odtworzyło przybliżony wizerunek mężczyzny wyłowionego trzy lata temu z Wisły. 

Specjaliści Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji odtworzyli przybliżony wizerunek twarzy mężczyzny, którego zwłoki zostały wyłowione pod koniec czerwca 2018 roku z rzeki Wisły, w jednej z podoświęcimskich miejscowości. 

Jeśli rozpoznajesz twarz mężczyzny skontaktuj się z policją

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy policji od trzech lat  prowadzą intensywne czynności mające na celu ustalenie personaliów mężczyzny, którego zwłoki zostały wyłowione 29 czerwca 2018 roku z rzeki Wisły w Dworach. 

„Zwłoki w chwili ujawnienia znajdowały się w znacznym stadium rozkładu. Denat nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, nie było żadnej wskazówki, która mogłaby pomóc w jego identyfikacji” – tłumaczy aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

 

Policjanci sprawdzali bazy danych osób zaginionych, weryfikując dokładnie zgłoszenia, w których zaginieni nie zostali jeszcze odnalezieni.  Informację dotyczącą odnalezienia niezidentyfikowanych zwłok mężczyzny rozesłano do innych jednostek policji. 

„Kod DNA denata został wprowadzony do policyjnej bazy GENOM. Jednakże codzienne weryfikacje bazy danych do dziś nie przyniosły rezultatu” – wyjaśnia policjantka.

Określeniem wieku oraz wzrostu denata oraz wyglądu jego czaszki zajęli się specjaliści z Collegium Medicum Katedry  i Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na podstawie przeprowadzonych specjalistycznych badań określili, że denat był w wieku  ok. 47 lat /tolerancja +/- 10 lat/. Był wzrostu ok. 181-185 cm /tolerancja +/- 7 cm/.  

 

 

„Następnie odtworzeniem przybliżonego przeżyciowego wyglądu głowy zajęli się  specjaliści Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Opracowali oni przybliżony wygląd twarzy i głowy mężczyzny uwzględniając różne typy fryzur” – dodaje Jurecka.

Policja apeluje do wszystkich osób mogących pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, którego przybliżony wygląd twarzy prezentujemy na zdjęciach, o kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pod numer telefonu 47 83 26 242,  47 83 26 280 lub najbliższą jednostką policji.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .