Kto wygra drugą turę w mateczniku Beaty Szydło?

0 Paweł Wodniak  |   Fakty,Wybory  |   2 listopada 2018

Robert Adamczyk i Radosław Szot spotkają się w drugiej turze wyborów na urząd burmistrza gminy Brzeszcze. Który z nich wygra w mateczniku Beaty Szydło?

38-letni Radosław Szot (KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze) w pierwszej turze zdobył 34,56 procent głosów. Tuż za nim znalazł się 42-letni Robert Adamczyk, obecny wiceburmistrz (Komitet Wyborczy Wyborców „Razem dla Gminy Brzeszcze), z wynikiem 32,94 proc.

Poza ringiem wyborczym czekającym na drugie wyborcze starcie znalazła się obecna burmistrz 63-letnia Cecylia Ślusarczyk (KWW Cecylia Ślusarczyk). Dostała zaledwie 16,96 proc. głosów. Ostatnią pozycję w głosowaniu 21 października zajął 32-letni Bartosz Uroda (KWW Prawo i Sprawiedliwość) z 15,54 proc. głosów. Cała czwórka dostała się do Rady Miejskiej w Brzeszczach.

PiS w gminie, z której wywodzi się była premier i na czele której niegdyś stała, nie wypadł najlepiej. Na jego kandydatów głosowało 23,35 procent uprawnionych. Niżej uplasowały się KWW „Razem dla Gminy Brzeszcze (21,85 proc.), KWW Cecylia Ślusarczyk (13,68 proc.) i KWW Wspólna Przyszłość (12,41 proc.). Najlepszy wynik w tych wyborach zdobył KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze (28,71 proc.).

Zwycięski komitet wprowadził do rady sześciu radnych, dokładnie tylu, co PiS. „Razem dla Gminy Brzeszcze” ma pięciu rajców, Wspólna Przyszłość – trzech, a KW Cecylia Ślusarczyk – jednego, właśnie Cecylię Ślusarczyk.

Sprawdziliśmy, jak głosowali wyborcy z Przecieszyna, w którym to mieszka była burmistrz Brzeszcz i premier polskiego rządu, a obecna wicepremier Beata Szydło. Na 902 uprawnionych do głosowania do wyborów poszło 485 osób, z których 470 oddało ważne głosy.

KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze zdobyła 47,45 proc. głosów, KWW „Razem dla Gminy Brzeszcze” – 25,96 proc., KW PiS – 16,81 proc, KWW Wspólna Przyszłość – 5,32 proc., a KWW Cecylia Ślusarczyk – 4,47 proc.

Trzeba przypomnieć, że pomiędzy pierwszą a drugą turą wyborów na burmistrza, w Brzeszczach powstała koalicja samorządowa, skupiająca radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz komitetu „Razem dla Gminy Brzeszcze”. Tym samym ma 11 na 21 radnych.

Ogłaszając powstanie koalicji podczas briefingu prasowego Bartosz Uroda udzielił poparcia Robertowi Adamczykowi. Czy jego wyborcy z pierwszej tury spełnią prośbę swojego kandydata w niedzielnym głosowaniu? Pokażą to wyniki, które będziemy chcieli zdobyć dla naszych czytelników, jak najszybciej będzie to możliwe.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . .
Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa