• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Ksiądz Manfred Deselaers z Medalem Miasta Oświęcimia

Reklama

Manfred Deselaers jest księdzem katolickim. Posługę pełni od 40 lat. Niemiecki kapłan od trzech dekad mieszka w Oświęcimiu.


Ksiądz Manfred otrzymał Medal Miasta w dowód uznania za działalność na rzecz pojednania narodów polskiego i niemieckiego, za podejmowanie szeregu inicjatyw duszpasterskich i społecznych, działania na rzecz pokoju, kultury i pamięci oraz za wieloletnią działalność w oświęcimskich instytucjach.

„Wręczenie tego ważnego wyróżnienia przyznanego przez prezydenta miasta Janusza Chwieruta odbyło się w Centrum Dialogu i Modlitwy. Uroczystość zbiegła się z jubileuszem 40-lecia pełnienia kapłańskiej posługi przez księdza Manfreda” - mówi Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Oświęcimia.

Duchowny pochodzi z Niemiec. Od lat działa na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzynarodowego. Pracuje w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Jest związany z Pomnikiem Hospicjum Miastu Oświęcim, o którego powstanie zabiegał. Współpracuje z Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży.