Kryta pływalnia „Modernizacją Roku 2017”

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   28 sierpnia 2018 11:43

Oświęcimska kryta pływalnia otrzymała tytuł „Modernizacja Roku 2017”w kategorii sport i rekreacja. Statuetkę odebrał Janusz Chwierut, prezydent miasta.

Rozdanie tytułów nastąpiło na uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie. W przypadku Oświęcimia może się nim poszczycić nie tylko miasto, jako inwestor, ale także kierowany przez Agatę Gworek Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, projektant Tomasz Konopski z Architektonicznego Biura Projektowego Konopski & Konopski i wykonawca – Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, na czele którego stoi Bogusław Rudziński.

„Nie ukrywam, że jest to dla nas duże wyróżnienie, dostrzeżenie nie tylko funkcjonalności rozwiązań, ale też walorów architektonicznych obiektu. Przebudowę prowadziliśmy tak, aby połączyć sport wyczynowy z rekreacją, której do tej pory brakowało na krytej pływalni. Dzisiaj widać, że był to trafiony pomysł, bo oświęcimianie chętnie i licznie odwiedzają obiekt” – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Konkurs „Modernizacja Roku” ma ponad 20-letnia historie. Promuje najciekawsze dokonania polskich inwestorów, projektantów i wykonawców w zakresie modernizacji, rewitalizacji, remontów i renowacji oraz przeobrażania obiektów i przestrzeni.

W tym roku startowało w nim 540 inwestycji z całego kraju. Do ścisłego finału jury zakwalifikowało 53 obiekty. Wcześniej odwiedziło je wszystkie. Nagrody dostało 12 inwestycji, czyli tyle, ile jest kategorii.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .