polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Mężczyzną, który targnął się na swoje życie, zajęli się policjanci kryminalni. Fot. Paweł Wodniak
26-latek z gminy Oświęcim zadzwonił pod numer alarmowy 112. Jego operatorowi powiedział, że zamierza targnąć się na swoje życie. Centrum powiadamiania ratunkowego (CPR) przekazało tę informację oficerowi dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu, a ten wysłał pod wskazany adres policjantów kryminalnych.
„Funkcjonariusze w kilka chwil byli na miejscu. Błyskawicznie rozpoczęli sprawdzanie posesji w poszukiwaniu mężczyzny. Odnaleźli go w garażu. Był nieprzytomny. W chwili, gdy sprawdzali jego funkcje życiowe ocknął się, więc policjanci monitorowali jego stan zdrowia do przybycia zespołu ratownictwa medycznego (ZRM)” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa oświęcimskiej policji.
Ratownicy przewieźli mężczyznę na leczenie do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, gdzie pozostał na leczeniu.
Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie.
Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.
Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod bezpłatnym numerem telefonu 800 70 2222. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym.
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka działa pod numerem telefonu 800 12 12 12. To bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów ze wsparciem psychologicznym w sytuacji kryzysu. Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.