KOS 2018 ma swój klub w Radzie Miasta Oświęcimia

Paweł Wodniak  |   Fakty,Wybory  |   26 lutego 2024 14:06

Agnieszka Komendera, Mariola Madej i Jan Adamaszek stworzyli w Radzie Miasta Oświęcimia klub radnych KOS 2018.

Koalicja Obywatelsko-Samorządowa (KOS) powstała w 2018 roku jako komitet wyborczy wyborców (KWW). Wówczas do oświęcimskiej rady dostały się z niego Agnieszka Komendera i Mariola Madej. Teraz dołączył do nich Jan Adamaszek, wybrany z KWW Porozumienie dla Oświęcimia. Wspólnie tworzą klub, którego nazwa widnieje na tablicach rejestracyjnych samochodów zarejestrowanych w powiecie oświęcimskim. Logo KOS właśnie taka tablicę przypomina.

„W najbliższych wyborach cała trójka będzie się ubiegać o reelekcję z KWW KOS 2018. Założenie wspólnego klubu jest więc naturalną koleją rzeczy i symbolicznym dowodem na zacieśnienie współpracy. W przyszłej kadencji wszyscy zainteresowani liczą na dalszą wspólną współpracę i realizację ambitnego programu wyborczego” – mówi Maciej Klima, który, jak wieść gminna niesie, będzie kandydatem na urząd prezydenta Oświęcimia.

KOS 2018 obiecuje, że w najbliższych dniach przedstawi kandydatów do rad miejskich i gminnych w Chełmku, Kętach, gminie Oświęcim, mieście Oświęcimiu i Przeciszowie.

Poza kandydatem na prezydenta Oświęcimia KOS 2018 będzie też miał kandydatów na włodarzy Kęt i Przeciszowa.

„Kandydaci do rady powiatu będą ubiegać się o mandat we wszystkich pięciu okręgach. Razem będzie kandydować ponad 100 kandydatów ze wszystkich środowisk życia społecznego powiatu oświęcimskiego” – podsumowuje Maciej Klima.

 

Zobacz również:

Oferta wyborcza portalu FaktyOswiecim.pl

 

 

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . .