KORONAWIRUS – RAPORT DZIENNY eFO – 28 MARCA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   28 marca 2020 12:08

Od wczorajszego wieczora w Małopolsce badania wykazały 12 osób zakażonych koronawirusem. Nie ma wśród nich mieszkańca naszego powiatu.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się koronawirusa w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

W dwunastoosobowej grupie jest sześcioro mieszkańców Krakowa. To kobieta w sile wieku, dwaj młodzi mężczyźni, dwaj w sile wieku i jeden starszy.

Starszy mężczyzna, starsza kobieta i kobieta w sile wieku pochodzą z powiatu wielickiego. Jest też mężczyzna w sile wieku z powiatu krakowskiego, starszy mężczyzna z powiatu limanowskiego i mężczyzna w sile wieku z powiatu wadowickiego.

„Osiem osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej. Pozostałe są hospitalizowane” – informuje biuro prasowe wojewody małopolskiego

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem służby potwierdziły u 105 osób.

AKTUALIZACJA, GODZINA 13

W powiecie oświęcimskim 553 osoby przebywają na kwarantannie, natomiast 10 objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

AKTUALIZACJA, GODZINA 16.45

„Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób – mieszkańców powiatów: bocheńskiego (kobieta w sile wieku), krakowskiego (młoda kobieta i młody mężczyzna) oraz myślenickiego (osoba niepełnoletnia)” – poinformowały służby prasowe wojewody małopolskiego.

Trzy osoby pozostają w izolacji domowej, jedna jest hospitalizowana.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem służby potwierdziły u 109 osób.

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii:

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem,
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu,
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .