KORONAWIRUS – RAPORT DZIENNY – 8 KWIETNIA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   8 kwietnia 2020 10:15

Od ostatniej aktualizacji Raportu Dziennego eFO służby stwierdziły 11 nowych zakażeń koronawirusem w Małopolsce. W tej liczbie jest osoba spoza województwa.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się koronawirusa w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

Od wczorajszego wieczora zakażeniu uległo siedem kobiet i czterech mężczyzn w wieku od 23 do 77 lat. Trzy osoby pochodzą z Krakowa, po jednej z Tarnowa i Nowego Sącza, trzy z powiatu bocheńskiego, dwie z powiatu miechowskiego i jedna z innego województwa. Z tej grupy pięć osób jest hospitalizowanych, sześć przebywa w izolacji domowej.

„Jednocześnie informujemy, że w dotychczasowych zestawieniach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie dwie osoby zostały zdublowane. Raport został skorygowany” – informuje biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem służby potwierdziły u 380 osób.

AKTUALIZACJA, GODZINA 13

400 mieszkańców powiatu przebywa na kwarantannie (wczoraj 350), 17 jest objętych nadzorem epidemiologicznym (bez zmian). Jeden zakażony mężczyzna przebywa na leczeniu w krakowskim szpitalu. Jedna osoba, która była zameldowana w powiecie oświęcimskim, ale faktycznie przebywała poza nim, zmarła w wyniku zakażenia wirusem COVID-19.

AKTUALIZACJA, GODZINA 19

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 18 osób.

W tej grupie jest 10 kobiet i ośmiu mężczyzn w wieku od 24 do 75 lat. Sześć osób pochodzi z Krakowa, jedna z Nowego Sącza, po cztery z powiatów powiatu limanowskiego i wielickiego, po jednej z powiatów nowosądeckiego, suskiego i dąbrowskiego.

11 osób z tej grupy przebywa w izolacji, a pozostałe są hospitalizowane.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem służby potwierdziły u 398 osób.

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii:

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem,
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu,
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa