KORONAWIRUS – RAPORT DZIENNY – 7 KWIETNIA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 kwietnia 2020 11:11

Od ostatniej aktualizacji Raportu Dziennego eFO służby stwierdziły 14 nowych zakażeń koronawirusem w Małopolsce i potwierdziły śmierć ósmego Małopolanina.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się koronawirusa w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

Od wczorajszego wieczora zakażeniu uległo osiem kobiet i sześciu mężczyzn w wieku od 10 do 67 lat. Cztery osoby pochodzą z Krakowa, jedna z Tarnowa cztery z powiatu brzeskiego i po jednej z powiatów krakowskiego, olkuskiego, wielickiego, tatrzańskiego i suskiego. Z tej grupy cztery osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

„Z przykrością informujemy również o śmierci 64-letniego mieszkańca Krakowa (przebywał on w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie). Była to pierwsza osoba, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym województwie. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 8” – informuje biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem służby potwierdziły u 363 osób.

AKTUALIZACJA, GODZINA 13

350 mieszkańców powiatu przebywa na kwarantannie (wczoraj 330), 17 jest objętych nadzorem epidemiologicznym (wczoraj 16). Jeden zakażony mężczyzna przebywa na leczeniu w krakowskim szpitalu. Jedna osoba, która była zameldowana w powiecie oświęcimskim, ale faktycznie przebywała poza nim, zmarła w wyniku zakażenia wirusem COVID-19.

AKTUALIZACJA, GODZINA 18

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych ośmiu osób.

W tej grupie jest sześć kobiet i dwóch mężczyzn w wieku od 42 do 69 lat. Po dwie osoby pochodzą z powiatów wielickiego i brzeskiego, bocheńskiego po jednej z powiatów, wielickiego, myślenickiego, proszowickiego i krakowskiego.

Cztery osoby są hospitalizowane i tyleż przebywa w izolacji domowej.

„Otrzymaliśmy z Sanepidu w Krakowie dobrą informację. Mamy kolejnych ozdrowieńców z naszego województwa. Są to młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu nowosądeckiego” – informuje biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem służby potwierdziły u 371 osób.

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii:

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem,
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu,
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .