KORONAWIRUS – RAPORT DZIENNY – 25 KWIETNIA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   25 kwietnia 2020 13:12

Od ostatniej aktualizacji Raportu Dziennego eFO przybyło 18 nowych przypadków koronawirusa w Małopolsce. Jest też dziewięcioro nowych ozdrowieńców.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się koronawirusa w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

Małopolska

Od wczorajszego wieczora zakażeniu uległo 11 kobiet i siedmiu mężczyzn w wieku od 6 do 81 lat. Trzy osoby pochodzą z Krakowa, 10 z powiatu myślenickiego, trzy z powiatu wielickiego i dwie z powiatu limanowskiego. Wszyscy przebywają w izolacji.

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem badania potwierdziły u 806 osób.

Do grona ozdrowieńców, liczącego już 139 osób, dołączyło dziewięcioro pacjentów. To pięć kobiet i czterech mężczyzn w wieku od 20 do 37 lat. Cztery osoby pochodzą z Krakowa, a dwie z powiatu wielickiego i po jednej z powiatów bocheńskiego, dąbrowskiego i krakowskiego. W większości przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

„Niestety musimy również poinformować o śmierci 74-letniego mężczyzny z Krakowa, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarły miał choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 26” – informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna za pośrednictwem biura prasowego wojewody.

Powiat oświęcimski

Do dzisiaj badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 11 mieszkańców powiatu oświęcimskiego. To siedem osób z Oświęcimia i trzy z gminy Kęty. Dwóch pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, a 78-letnia kobieta z gminy Kęty. Trzy osoby są hospitalizowane, dwie przebywają w izolacji domowej, a trzy w izolatorium. 231 osób jest objętych kwarantanną. Jeden z mieszkańców naszego powiatu dołączył do grona ozdrowieńców. Informację o miejscu zamieszkania i obecnego pobytu ostatniego z nowo zakażonych podamy wkrótce.

AKTUALIZACJA, GODZINA 14.45

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 11 mieszkańców powiatu oświęcimskiego. To siedem osób z Oświęcimia i cztery z gminy Kęty. Dwóch pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, a 78-letnia kobieta z gminy Kęty. Trzy osoby są hospitalizowane, dwie przebywają w izolacji domowej, a trzy w izolatorium. 202 osoby są objęte kwarantanną (wczoraj 231). Jeden z mieszkańców naszego powiatu dołączył do grona ozdrowieńców. Nowo zakażona osoba to mieszkaniec gminy Kęty.

Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego przebywający na kwarantannie domowej:
– 9 osób z gminy Brzeszcze,
– 12 osób z gminy Chełmek,
– 77 osób z gminy Kęty,
– 12 osób z gminy Osiek,
– 24 osoby z gminy Oświęcim,
– 48 osób z miasta Oświęcimia,
– 9 osób z gminy Polanka Wielka,
– 5 osób z gminy Przeciszów,
– 6 osób z gminy Zator.

AKTUALIZACJA, GODZINA 18

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych sześciu osób. Dobowy przyrost zakażeń w Małopolsce wynosi 29 osób.

Nowo zakażeni to dwie kobiety i czterech mężczyzn w wieku od 33 do 82 lat. Trzy osoby pochodzą z Krakowa, dwie z powiatu myślenickiego i jedna z powiatu bocheńskiego. Jedna osoba jest hospitalizowana, pięć przebywa w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem służby potwierdziły u 812 osób.

Zmarł 76-letni mężczyzna z powiatu bocheńskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 27.

Jest też kolejny ozdrowieniec, młody mężczyzna z Tarnowa, który przebywał w izolacji. Aktualnie liczba osób, które pokonały COVID-19 wynosi 140.

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii:

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem,
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu,
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .