KORONAWIRUS – RAPORT DZIENNY – 2 MAJA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   2 maja 2020 16:32

Od wczorajszego Raportu Dziennego eFO w Małopolsce przybyło 21 przypadków koronawirusa. Jedna osoba ozdrowiała, jedna zmarła.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się koronawirusa w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

Małopolska

Od wczorajszego poranka zakażeniu uległo dziewięć kobiet i 12 mężczyzn w wieku od 2 do 76 lat. 10 osób pochodzi z powiatu limanowskiego, trzy z powiatu krakowskiego, po dwie z Krakowa i powiatu wielickiego oraz po jednej z powiatów bocheńskiego, miechowskiego, myślenickiego i nowosądeckiego. Jedna osoba jest hospitalizowana, 20 przebywa w izolacji.

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem badania potwierdziły u 934 osób.

239. ozdrowieńcem jest nastolatka z powiatu gorlickiego, która przebywała w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

„Niestety musimy również poinformować o śmierci 80-letniej mieszkanki Krakowa, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 31” – informuje Joanna Paździo z biura prasowego wojewody małopolskiego.

Powiat oświęcimski

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 13 mieszkańców powiatu oświęcimskiego. To siedem osób z Oświęcimia i sześć z gminy Kęty. Dwóch pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, a 78-letnia kobieta z gminy Kęty. Trzy osoby są hospitalizowane, cztery przebywają w izolacji domowej, a trzy w izolatorium. 226 osób jest objętych kwarantanną (wczoraj 214). Jest też jeden ozdrowieniec.

Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego przebywający na kwarantannie domowej:
– 9 osób z gminy Brzeszcze,
– 8 osób z gminy Chełmek,
– 84 osoby z gminy Kęty,
– 4 osoby z gminy Osiek,
– 31 osoby z gminy Oświęcim,
– 51 osób z miasta Oświęcimia,
– 9 osób z gminy Polanka Wielka,
– 15 osób z gminy Przeciszów,
– 15 osób z gminy Zator.

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii:

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem,
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu,
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .