KORONAWIRUS – RAPORT DZIENNY – 15 MAJA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   15 maja 2020 11:45

Od ostatniej aktualizacji Raportu Dziennego eFO w Małopolsce przybyło pięć przypadków COVID-19 i dwóch ozdrowieńców. Są spoza naszego powiatu.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

Małopolska

Od wczorajszego wieczora zakażeniu uległy trzy kobiety i dwóch mężczyzn w wieku od 26 do 60 lat. Pochodzą z Tarnowa oraz powiatów dąbrowskiego, myślenickiego, chrzanowskiego i nowotarskiego. Wszyscy przebywają w izolacji.

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem badania potwierdziły u 1113 osób.

Przybyło dwóch ozdrowieńców – kobieta w sile wieku z powiatu limanowskiego, leczona w izolacji i starszy mężczyzna z Nowego Sącza, który był hospitalizowany.

Łączna liczba osób, które wygrały z COVID-19 wynosi 528.

Powiat oświęcimski

Od początku pandemii w powiecie oświęcimskim badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 21 osób. To siedem osób z Oświęcimia, osiem z gminy Kęty, po dwie z gmin Zator i Brzeszcze oraz dwie mieszkające poza granicami powiatu. Aktualnie zakażonych COVID-19 jest 12 osób.

Troje pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty.

Jeden pacjent jest hospitalizowany, pozostali przebywają w izolacji. Sześciu mieszkańców powiatu wygrało walkę z COVID-19.

Kwarantanna obejmuje 514 osób.

AKTUALIZACJA, GODZINA 16.15

Jest kolejna zakażona koronawirusem osoba w powiecie oświęcimskim. Od początku pandemii na naszym obszarze badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 22 osób. To siedem osób z Oświęcimia, dziewięć z gminy Kęty, po dwie z gmin Zator Brzeszcze, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu. Aktualnie zakażonych jest 13 osób.

Troje pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty.

Jeden pacjent jest hospitalizowany, pozostali przebywają w izolacji. Sześciu mieszkańców powiatu wygrało walkę z COVID-19.

Aktualnie kwarantanna obejmuje 522 osoby (wczoraj 514).

Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego przebywający na kwarantannie:
– 89 osób z gminy Brzeszcze,
– 27 osób z gminy Chełmek,
– 103 osoby z gminy Kęty,
– 36 osób z gminy Osiek,
– 55 osób z gminy Oświęcim,
– 152 osoby z miasta Oświęcimia,
– 19 osób z gminy Polanka Wielka,
– 7 osób z gminy Przeciszów,
– 34 osoby z gminy Zator.

AKTUALIZACJA, GODZINA 21.30

Ostatnie badania potwierdziły zakażenie COVID-19 u czterech osób. Dobowy przyrost zakażeń w Małopolsce wynosi dziewięć, a ozdrowień 15.

Nowo zakażeni to dwie kobiety i dwóch mężczyzn w wieku od 18 do 67 lat. Dwie osoby pochodzą z powiatu oświęcimskiego (jedną wykazaliśmy w aktualizacji z godziny 16.15), a po jednej z Krakowa i powiatu nowotarskiego. Wszyscy pacjenci przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem służby potwierdziły u 1117 osób.

Ozdrowiało kolejnych 13 osób – dziewięć kobiet i czterech mężczyzn w wieku od 15 do 76 lat. Po trzy osoby pochodzą z Krakowa i powiatu krakowskiego, dwie z powiatu suskiego i po jednej z powiatów bocheńskiego, suskiego, limanowskiego, myślenickiego oraz oświęcimskiego. Większość pacjentów przebywała w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 548.

Ważne

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa