Konopie indyjskie rosły w… lesie wśród malin – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 maja 2019 14:32

Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Zakazane prawem rośliny zawierające substancję odurzającą pięły się w górę w osieckim lesie. Wśród malin.

O leśnej uprawie w Osieku kryminalni, zajmujący się zwalczaniem przestępstw narkotykowych, dowiedzieli się prowadząc jedno z dochodzeń. Pojechali we wskazane miejsce. W zagajniku wśród krzewów malin znaleźli konopie.

Rosły w 14 doniczkach, umieszczonych w specjalnie przygotowanym plastikowym pojemniku.

„Znajdowały się w nim również wkłady do zniczy, mające najprawdopodobniej ogrzewać młode rośliny podczas chłodnych nocy” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Kryminalni zabezpieczyli sadzonki, z których wyrosłyby rośliny dające około 300 porcji marihuany. Teraz starają się ustalić kto był właścicielem uprawy. „Hodowcy” grozi kara do ośmiu lat więzienia.

 

Rośliny prawdopodobnie miały ogrzewać wkłady do zniczy. Fot. Policja

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa