Konopie indyjskie, marihuana i karabin – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   22 maja 2019 12:46

W jednym z domów pod Oświęcimiem policjanci znaleźli konopie indyjskie, marihuanę i karabin pneumatyczny. Ich właścicielem był 31-letni mężczyzna.

Kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową trafili na ślad kolejnej domowej uprawy konopi indyjskich. By potwierdzić swoje podejrzenia pojechali do Babic. W domu zastali 31-letniego mężczyznę, który, ich zdaniem, hodował konopie, by uzyskać z nich marihuanę.

Na poddaszu budynku funkcjonariusze natknęli się na sześć krzewów konopi indyjskich, naświetlanych specjalną lampą grzewczą.

“W wyniku przeszukania kolejnych pomieszczeń policjanci znaleźli i zabezpieczyli słoik z zebraną już z krzewów marihuaną, kilka woreczków z różnego rodzaju substancjami, a także karabin pneumatyczny” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Babiczanin trafił za kratki. Policjanci potwierdzili, że susz roślinny w słoiku to marihuana. Testom narkotykowym poddali także zabezpieczone substancje. Testery pokazały, że może to być amfetamina lub mefedron.

Karabinkiem pneumatycznym zajmie się natomiast biegły specjalista z zakresu broni i balistyki, który określi, czy na jego posiadanie potrzeba zezwolenia.

Za posiadanie narkotyków 31-latkowi grozi kara do trzech lat więzienia. Z kolei za uprawę konopi i posiadanie broni, jeśli okaże się nielegalne, po osiem lat za kratkami.

Zobacz również:

Prawie 120 krzaków konopi indyjskich na poddaszu – FOTO

 

Domowa hodowla konopi indyjskich. Fot. Policja

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa