Kończy się proces w sprawie wypadku Beaty Szydło – FILM

x-news / Agencja TVN  |   Fakty  |   9 lipca 2020 11:04

Kończy się proces w sprawie wypadku Beaty Szydło w Oświęcimiu w lutym 2017 roku. Strony zgłosiły w sądzie swoje oczekiwania dotyczące wyroku.

Prokurator wnosi o uznanie Sebastiana Kościelnika, którego seicento zderzyło się z rządową limuzyną, za winnego.

„Wniosłem za uznanie oskarżonego za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i wymierzenie mu kary jednego roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej nadzorowanej pracy na cel społeczny w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Taka jest ocena prokuratury co do potrzeb wychowania przede wszystkim oskarżonego – jest on młodociany, więc kara w pierwszej kolejności ma go wychować – stwierdził prokurator Rafał Babiński.

Oskarżony Sebastian Kościelnik był zdziwiony niskim wymiarem proponowanej kary, choć czuje się niewinny.

„Chciałbym, żeby to wszystko zostało umorzone, żebym został uniewinniony, ale to sąd jutro zdecyduje, jak to się potoczy. Troszkę jestem zaskoczony, że to tylko ograniczenie, spodziewałem się wyższego wniosku” – mówił po rozprawie.

 

 

Zobacz również:

Wypadek kolumny rządowej. Jutro zapadnie wyrok – FILM

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .