Komandosi na święcie szkoły w Babicach – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   12 października 2015 15:41

Wojskowe mundury w Szkole Podstawowej w Babicach nie dziwią już nikogo. Placówka nosi bowiem imię 6. Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej. Zanim spadł pierwszy śnieg, uczniowie i ich rodzice oraz kadra nauczycielska obchodzili święto szkoły.

Gośćmi specjalnymi w tym szczególnym dniu byli rezerwiści i żołnierze służby czynnej z 18. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Bielsku-Białej. Z zaciekawieniem oglądali zderzenie świata bogów olimpijskich z rzeczywistością współczesnej szkoły w wystawionym przez uczniów spektaklu „Na Olimpie”.

Po nim uczniowie, rodzice i nauczyciele rywalizowali w grupach w karaoke. Wybór zwycięzców konkursu był bardzo trudny, gdyż kolejne grupy dawały z siebie wszystko. Ponieważ śpiewy odebrały siły, trzeba było je zregenerować na boisku szkolnym przy pomocy kiełbasek z grilla, prażonych, grochówki i słodkich wypieków.

– Na płycie boiska zaparkowały zmechanizowane atrakcje, czyli wojskowe hammery, wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej z Broszkowic i policyjny radiowóz. Żołnierze zapoznawali młodzież i rodziców ze sprzętem wojskowym – bronią, mundurami, czy rozłożonym na murawie spadochronem. Dzieciaki przymierzały hełmy, kamizelki, aparaty tlenowe – mówi Witold Wróbel, nauczyciel języka polskiego w SP w Babicach.

Uczniowie ochoczo siadali za kierownicami samochodów i w wieżyczkach strzelniczych. Zwłaszcza chłopcy chętniej wybierali pojazdy mundurowych niż dmuchańce. Koniec festynu oznajmiła strażacka syrena.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .