Kolizje po alkoholu. Kierująca i pasażer uciekli – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   10 maja 2021 11:13

Prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miała kobieta, podejrzana o spowodowanie kolizji drogowej. 36-latka uciekła z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Tysiąclecia w Oświęcimiu. Policjanci ustalili, że kobieta kierująca skodą, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusiła pierwszeństwo na hyundaiowi nauki jazdy, którym jechali kursant i instruktor z Suchej Beskidzkiej.

Po zderzeniu kierująca skodą kobieta i jej pasażer wzięli nogi za pas, porzucając rozbity samochód.

„Mundurowi ustalili, że pojazd należy do 36-letniej mieszkanki gminy Kęty, jednakże nie musieli jej  długo szukać. Najpierw na miejsce zdarzenia wrócił znajomy kobiety, a po chwili zjawiła się  36-latka.  Kobieta była pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,40 promila alkoholu. Ponadto kobiecie kilkakrotnie pobrano krew do badań. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia przez nią  alkoholu” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Do kolejnej kolizji z udziałem pijanego kierowcy także doszło na ulicy Tysiąclecia w Oświęcimiu. Mieszkaniec bloku stał na balkonie i dostrzegł, jak kierowca volkswagena cofając uszkodził jego zaparkowane bmw, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Oświęcimianin zadzwonił po policję.

Gdy policjanci z oświęcimskiej drogówki wykonywali czynności związane z kolizją, poszkodowany zauważył, że na parking wjeżdża volkswagen, który chwilę wcześniej rozbił jego bmw.

Mundurowi natychmiast podbiegli do pojazdu. Za kierownicą siedział nietrzeźwy 62-letni mieszkaniec Oświęcimia. W wydychanym powietrzu miał 1,8 promila alkoholu.

To jeszcze nie koniec wyczynów pijanych kierowców. 44-letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę mercedesa, mając w organizmie 2,1 promila. Prowadząc w takim stanie na ulicy Brzozowej w Brzezince zjechał z jezdni do rowu, a przy okazji uszkodził znak drogowy i ogrodzenie posesji.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i surowe konsekwencje finansowe.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .