Kolejny rok Kęty świecą przykładem

Marcin Cichowski  |   Fakty  |   7 grudnia 2018 07:00

Tak, jak przed rokiem gmina Kęty rusza z akcją „Kęty świecą przykładem”. Każdy chętny może otrzymać odblaskową opaskę poprawiającą widoczność na drodze.

“Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach i zniwelowanie liczby wypadków, do których niestety wciąż dochodzi, nawet w miejscach teoretycznie bezpiecznych, np. przy zjazdach ze ścieżek rowerowych, na przejściach dla pieszych itp.” – informują organizatorzy akcji.

Zestawy plakatów promujących akcję wraz z odblaskami już w najbliższych dniach trafią do naszych szkół i przedszkoli.

Wszyscy zainteresowani pobraniem odblasku mogą otrzymać go nieodpłatnie w Wydziale Rozwoju Urzędu Gminy Kęty (Rynek 7, parter, pokój nr 1).

Przypomnienie

Zgodnie z treścią kodeksu Ruchu Drogowego (art. 11 ust. 4a), Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

 

“Warto o tym pamiętać, ze względu na bezpieczeństwo nasze, naszych bliskich i wszystkich uczestników ruchu drogowego” – dodają organizatorzy akcji.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa