Kolejny raz polała się policyjna krew – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty  |   15 stycznia 2020 11:09

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zorganizowali pierwszą w tym roku, zbiórkę krwi w ramach akcji „Policyjna krew – zawsze na posterunku”. 

„Akcję rozpoczęliśmy w ubiegłym roku, ma nawiązywać do 100. rocznicy utworzenia placówki policji w Oświęcimiu, którą oświęcimska policja będzie obchodziła w 2020 roku” – informuje mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

 

Policyjni krwiodawcy zgłosili się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu, gdzie oddali krew na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych.

„Oddając ten bezcenny dar  mundurowi oddali również hołd bohaterom, którzy przelali  krew w walce o niepodległość ojczyzny” – mówi rzeczniczka.

 

 

W ubiegłym roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz komisariatów Policji w: Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, oddali blisko 40 litrów krwi.

„Wśród policyjnych krwiodawców, kilku zostało również uhonorowanych odznaczeniami przez Ministra Zdrowia oraz Polski Czerwony Krzyż” – dodaje Jurecka.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa