Kolejny pościg. Tym razem kierowca był pijany

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 grudnia 2018 17:18

Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie kierowca, za którym nocny pościg prowadzili oświęcimscy policjanci. Grożą mu surowe sankcje, w tym finansowe.

Nocą policjanci z pionu prewencji patrolowali lewobrzeżną część Oświęcimia. Na ulicy Konarskiego dostrzegli mercedesa, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może być pijany.

Patrol dał sygnał do zatrzymania się, jednak mercedes przemknął koło radiowozu i pojechał dalej. Mundurowi ruszyli za nim. Gdy próbowali go wyprzedzić, kierujący zajeżdżał im drogę, zjeżdżając na lewy pas.

Dwa kolejne ronda uciekinier pokonywał, objeżdżając je nie z prawej, a z lewej strony. Na trzecim zjechał w boczną uliczkę, prowadzącą do galerii handlowej. Tam funkcjonariusze zajechali drogę mercedesowi i zatrzymali jego kierowcę.

51-letni mieszkaniec gminy Przeciszów miał w wydychanym powietrzu 2,10 promila alkoholu. Za jazdę po pijanemu grozi mu kara do dwóch lat więzienia i liczące co najmniej kilka tysięcy konsekwencje finansowe, a także utrata prawa jazdy na minimum trzy lata.

Ponadto za niezatrzymanie się do kontroli drogowej 51-latek może spędzić za kratkami do pięciu lat.

Zobacz również:

Zatorscy policjanci zatrzymali „niezłego ptaszka” – FOTO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa