Kolejny odcinek ulicy Zaborskiej do remontu

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   26 maja 2020 14:17

W poniedziałek 1 czerwca drogowcy zabiorą się za kolejny odcinek ulicy Zaborskiej w Oświęcimiu. Przebudowa za milion złotych potrwa do 31 sierpnia.

Modernizacja obejmie odcinek pomiędzy ulicami Królowej Jadwigi i Jagiełły. Pierwszy etap wyłączy z ruchu drogowego ulicę Zaborską pomiędzy skrzyżowaniami z Jagiełły i Sienkiewicza, a drugi dalszą część modernizowanego fragmentu.

„Ulica na długości ponad 226 metrów zostanie przebudowana w zakresie jezdni, opasek drogowych, chodników, zjazdów, miejsc postojowych, zieleni, kanalizacji deszczowej. Znajdujący się w ulicy wodociąg wraz z przyłączami przebuduje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu” – mówi Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Oświęcimia.

Ponieważ ulica znajduje się w obszarze układu urbanistycznego wpisanego do rejestru zabytków, wykonawca na czas budowy musi zapewnić nadzór archeologiczny.

„Koszt inwestycji wyniesie blisko milion złotych, z czego 500 tysięcy miasto pozyskało z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego” – dodaje Katarzyna Kwiecień.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa