Kolejny napad z nożem w ręce w gminie Brzeszcze – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   10 października 2018 11:29

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach wytropili i zatrzymali bandytę, który z nożem w ręce napadł na sklep. Sprawca trafił do aresztu.

Zamaskowany mężczyzna wszedł rano do jednego ze sklepów spożywczych w Jawiszowicach. Wyciągnął nóż i zażądał od kasjerki pieniędzy. Jednak kobieta zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy. Wówczas napastnik wziął nogi za pas.

Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania. Penetracja Jawiszowic i pobliskich miejscowości nie przyniosła oczekiwanego rezultatu.

Do akcji przystąpili policyjni detektywi. Śledczy intensywnie pracowali przez kilka dni. Podjęli trop, który zaprowadził ich na Śląsk, a konkretnie do powiatu bielskiego i jego 20-letniego mieszkańca. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w miejscu zamieszkania.

 

Nóż, którym napastnik groził kasjerce. Fot. Policja

„W trakcie przeszukania mieszkania odnaleźli i zabezpieczyli nóż, którym sprawca posłużył się podczas napadu” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu na wniosek prokuratury postanowił aresztować 20-latka na trzy miesiące. Młodemu mężczyźnie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 12 lat więzienia.

Przeczytaj również:

Napadł z nożem na sklep nocny

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa