Kolejny cios w narkotykowy biznes – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   16 sierpnia 2017 10:21

Marihuana z ponad trzystu krzewów konopi indyjskich nie trafi na narkotykowy czarny rynek. Oświęcimscy policjanci zlikwidowali kolejną duża plantację.

Kryminalni w trakcie jednego z dochodzeń ustalili, że dwaj młodzi mieszkańcy Osieka uprawiają zakazaną roślinę. Mając tę wiedzę, rozpoczęli poszukiwania plantacji. Spenetrowali tereny przyległe do posesji, w której mieszka jeden z podejrzewanych mężczyzn.

I to był strzał w dziesiątkę. Policjanci w zaroślach znaleźli ponad 200 krzewów konopi indyjskich w różnym stadium rozwoju. Wówczas postanowili wejść także na teren posesji. Podczas przeszukania domu w jednym z pokoi znaleźli specjalnie przygotowany w szafie schowek wyposażony w specjalną aparaturę wspomagającą wegetację roślin. Rosło w nim 100 młodych sadzonek konopi indyjskich.

Podczas dalszego przeszukania śledczy odnaleźli dwa foliowe worki z gotowym już suszem marihuany o wadze 150 gramów. Z wszystkich zabezpieczonych przez policję roślin hodowcy mogli uzyskać około ośmiu tysięcy porcji narkotyków o wartości ponad 200 tysięcy złotych.

Dwaj plantatorzy w wieku 19 i 24 lat trafili do policyjnej celi. Na razie usłyszeli zarzuty posiadania i uprawy narkotyków, za co grozi kara do ośmiu lat więzienia. Sprawa jest jednak rozwojowa.

Jest to drugi tak duży sukces policji walki z przestępczością narkotykową w powiecie oświęcimskim. Niedawno informowaliśmy o likwidacji plantacji w gminie Chełmek (TUTAJ).

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa