Kolejni bez prawa jazdy. Rekordzista jechał o 87 km za szybko

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   15 stycznia 2020 16:53

W ciągu niespełna dwóch tygodni nowego roku już sześciu piratów drogowych straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.

W ubiegłym roku za przekroczenie szybkości o więcej niż 50 km na godz. w takim terenie w powiecie oświęcimskim policjanci odebrali prawa jazdy na trzy miesiące 149 kierowcom.

Ostatni z ubiegłorocznych piratów drogowych pożegnał się z „prawkiem”, gdy ze znajomymi jechał na Żar, oglądać sylwestrowo-noworoczne fajerwerki. Najczęściej powtarzającymi się miejscowościami, przez które kierowcy gnali, nie patrząc na ograniczenia, były Polanka Wielka, Osiek, Grojec i Przeciszów.

W tym roku zbyt ciężką nogę miało już sześciu kierujących. Wpadli pomiędzy 7 a 13 stycznia. Rekordzista jechał aż o 87 km na godz. za szybko.

1. Piotrowice

Volkswagen passat mknął ulicą Andrychowską z prędkością 110 km na godz. Za kierownica siedział 54-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.

2. Osiek

Mieszkaniec tego samego powiatu prowadził opla vectrę. Jechał ulica Główną. Na liczniku miał 101 km.

3. Bielany

Na ulicy Na Włosień policjanci zmierzyli prędkość skody. 28-latek z gminy Kęty jechał 100 km na godz.

4-5. Osiek

I znów ulica Główna. Najpierw miejscowy 33-latek gnał peugeotem przez środek wsi z prędkością 137 km na godz. Chwilę później bmw wpadł 27-latek z Bielska-Białej z prędkością 101 km.

6. Polanka Wielka

Na ulicy Długiej policjanci z oświęcimskiej drogówki pojawiają się regularnie. Mimo to miejscowy 20-latek mknął seatem 102 km na godz.

Cała szóstka dostała mandaty i punkty karne oraz straciła prawa jazdy na trzy miesiące.

Zobacz również:

Gnał, by obejrzeć fajerwerki. Stracił prawo jazdy

Policjanci zatrzymują coraz więcej praw jazdy

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa