Kolejne nagrody za frekwencję podczas wyborów

Jola Wodniak  |   Fakty  |   15 lipca 2020 16:00

Kolejne miejscowości otrzymają nagrody za wysoką frekwencję podczas drugiej tury wyborów prezydenckich, które odbyły się 12 lipca.

Broszkowice – 15 tysięcy złotych

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją Mirosława Smolarek, wójta gminy do LKS Puls Broszkowice trafi 15 tysięcy złotych do wykorzystania na sprzęt lub infrastrukturę sportowo-rekreacyjną.

„Serdecznie gratuluję obywatelskiej postawy wszystkim mieszkańcom gminy Oświęcim, ponieważ łączna frekwencja wyniosła u nas 73,08 procent. Bardzo Wam dziękuję i mam nadzieję, że to podejście utrwali się w nas na każde kolejne wybory” – stwierdził Mirosław Smolarek, wójt gminy Oświęcim.

 

 

Polanka Wielka – 50 tysięcy złotych

„Jestem dumny, że Małopolanie odpowiedzieli tak licznie na apele o udział w wyborach. Do gminy Polanka Wielka trafi bon wycieczkowy o wartości 50 tysięcy złotych, który pozwoli na organizację nieodpłatnych wycieczek dla uczniów” – powiedział marszałek Witold Kozłowski.

Bon obejmie między innymi przejazd autokarem, zwiedzanie, lekcję demokracji, wyżywienie, ubezpieczenie, czy usługę przewodnicką. Pieniądze do gminy trafią na początku września.

 

 

Oświęcim – 20 tysięcy złotych

Obwód wyborczy nr 9 w Oświęcimiu zwyciężył w akcji „Plac zabaw za frekwencję”, ogłoszonej przez miejski samorząd przed drugą turą wyborów prezydenckich.

Nagroda za największa frekwencję są zabawki plenerowe, które doposażą plac zabaw przy domach jednorodzinnych przy ulicy Ceglanej.

„Przeznaczymy na to 20 tysięcy złotych. Wspólnie z mieszkańcami i Radą Osiedla Stare Stawy ustalimy, co trzeba będzie zakupić” – mówi włodarz miasta.

 

Zobacz również:

Plac zabaw za frekwencję dla obwodu nr 9 w Oświęcimiu

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa