Kolejna trójka kierowców straciła prawa jazdy

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   23 marca 2020 11:44

Mimo ograniczonego ruchu, na drogi powiatu wciąż wyjeżdżają wariaci drogowi. Kolejna trójka kierowców straciła prawa jazdy za przekroczenia prędkości.

Piratów drogowych wyeliminowali policjanci z ogólnopolskiej grupy Speed, działającej także w ramach Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Pierwszy z kierowców wpadł w biały dzień na ulicy Głównej w Osieku. 34-latek z Krakowa mknął przez miejscowość 106 km na godz. w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godz.

Rekordzista szalał na ulicy Kolbego w Nowej Wsi w środku nocy. 20-letni, a zatem niezwykle „doświadczony” kierowca, osiągnął prędkość 121 km na godz. Tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 71 km.

Ostatniego z piratów policjanci namierzyli na ulicy Oświęcimskiej w Przeciszowie, gdzie akurat pełnili służbę. Mercedes pędził „na pięćdziesiątce” 107 km na godz. Za kierownicą siedział 43-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego.

„W związku z zagrożeniem epidemiologicznym ruch pojazdów oraz pieszych w znacznym stopniu został ograniczony, jednakże w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy przekraczając dozwoloną prędkość lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Mundurowi z oświęcimskiej drogówki ukarali sprawców wykroczeń mandatami i punktami. Ponadto zatrzymali im prawa jazdy, które wariaci drogowi odzyskają dopiero za trzy miesiące.

„Apelujemy o przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości, a także o rozsądek za kierownicą. Wśród przyczyn zdarzeń drogowych królują, lekceważenie przepisów drogowych, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz nieuwaga i pośpiech” – dodaje policjantka.

W tym roku prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej, niż 50 km na godz., straciło już 46 kierowców.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa