Kolejka przygniotła górnika

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 lutego 2018

Dzisiaj w Zakładzie Górniczym Brzeszcze spółki Tauron Wydobycie doszło do wypadku. Podziemna kolejka przygniotła 21-letniego górnika.

Wypadek wydarzył się pod ziemią na głębokości 640 metrów. Pracownik firmy podwykonawczej znalazł się na kolizyjnym kursie z kolejką podziemną. Element wagonu przygniótł go do stałego fragmentu chodnika, co spowodowało obrażenia dolnej części ciała.

Ratownicy natychmiast przetransportowali mężczyznę na powierzchnię. Tam czekała już na niego ekipa pogotowia ratunkowego, która przetransportowała młodzieńca do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Górnik trafił na szpitalny oddział ratunkowy, gdzie lekarze stwierdzili u niego urazy miednicy i nogi. Następnie umieścili go na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej. Życiu mężczyzny nic nie zagraża.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa