Kolej na nowy dworzec

Redakcja eFO  |   Fakty  |   26 września 2019 07:40

Za dwa lata dworzec w Chełmku powita gości nowościami. Oprócz wiaty na rowery będzie parking dla samochodów w systemie „parkuj i jedź”.

W ramach zadania zaplanowana jest przebudowa budynku dworca kolejowego Chełmek Fabryka wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu, który będzie realizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

„Powstaną 23 miejsca postojowe, w tym dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych, jak również „Bike&Ride” – wiata z miejscami na 15 rowerów” – informuje chełmecki magistrat.

Budynek dworca będzie przystosowany do pełnienia funkcji związanych z obsługą ruchu pasażerskiego, co poprawi jego standard techniczny i estetyczny. Docelowo powstaną poczekalnia, toaleta oraz bufet dostępny dla podróżnych.

 

Wizualizacja: Gmina Chełmek

 

Przebudowa budynku dworca PKP w Chełmku wraz z budową parkingów w systemie „parkuj i jedź”, będzie kosztowała 911 900,28 złotych. Gmina na ten cel pozyskała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

„Planowany termin realizacji projektu to październik 2021″ – dodaje magistrat.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa