Kolarze przemknęli przez powiat – FILM

Paweł Wodniak  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   3 maja 2019 18:04

111 kilometrów mieli do pokonania kolarze w trzecim etapie Karpackiego Wyścigu Kurierów. Mimo deszczu cyklistów dopingowało wielu oświęcimian.

Kolarze wystartowali punktualnie o godz. 14  z Rynku Głównego w Oświęcimiu. Przejechali powoli ulicami miasta, by na ulicy Fabrycznej wyruszyć pełną parą w stronę Zatora. Podczas trasy organizator wyznaczył trzy górskie premie Małopolska – Łękawica (44 km), Grzechynia (73 km), przełęcz Krowiarki (91 km) oraz jedną premię lotną LOTTO w Makowie Podhalańskim (61 km).

Wyścig jest uznawany za jedno z najważniejszych wydarzeń dla kolarzy młodzieżowych w Europie, chociaż uczestniczą w nim nie tylko zawodnicy europejscy. Formuła wyścigu zakłada, że startują w nim zarówno reprezentacje narodowe oraz grupy zawodowe oraz kluby.

Poza emocjami związanymi z rywalizacją kolarzy mieszkańcy Oświęcimia i okolic mogli odwiedzić miasteczko startowe, gdzie niezależnie od wieku miło spędzali czas.

Prezentacje ekip kolarskich, konkursy, prezentacje sprzętu, pokaz pierwszej pomocy i występy artystyczne to jedne z licznych atrakcji, z których chętnie korzystały całe rodziny, jeśli tylko nie padał deszcz.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa