Kolarze, jadąc przez Oświęcim, oddali hołd belgijskiemu zawodnikowi – FILMY, FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   6 sierpnia 2019 20:06

W atmosferze smutku i żałoby kolarze przejechali czwarty etap Tour de Pologne. Oddali hołd Bjorgowi Lambrechtowi, który zginął wczoraj na trasie wyścigu.

Przed startem w Jaworznie kolarze w milczeniu podpisali listę startową. Sam start poprzedziła minuta ciszy, a stojący na przedzie kolarze Lotto Soudal mieli numery startowe 143. Grupa Lotto Soudal prowadziła peleton przez 48 kilometrów. Na 48. kilometrze wszyscy ponownie zatrzymali się na minutę ciszy.

Następnie każda z drużyn prowadziła peleton przez siedem kilometrów. Na ostatnich kilometrach grupa Lotto Soudal jechała przed peletonem. Przed metą na podjeździe pod Kocierz wszyscy zatrzymali się, aby w milczeniu uczcić pamięć Bjorga Lambrechta.

„Dziękujemy wszystkim członkom kolarskiej społeczności, którzy połączyli się w bólu z rodziną, przyjaciółmi i drużyną Lotto Soudal po tej wielkiej stracie, oraz miastom, a także wszystkim kibicom, którzy w specjalny sposób uczcili pamięć Bjorga Lambrechta” – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Czwarty etap, przebiegający pod patronatem Faktów Oświęcim, był zneutralizowany, nie było premii, wyników, nie nastąpiły zmiany w klasyfikacjach. Do jutrzejszego etapu z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej kolarze przystąpią zgodnie z klasyfikacją po trzecim etapie.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa