„Kochamy Sołę”, czyli ekoweekend na Bulwarach

Paweł Wodniak  |   Fakty,Meteo  |   20 września 2019 20:37

W sobotę w ramach akcji „Kochamy Sołę” na Bulwarach w Oświęcimiu spotkają się wolontariusze, którym leży na sercu czystość tej rzeki i jej otoczenia.

Pomysłodawcą akcji powakacyjnego wyławiania śmieci z Soły, w którą włączyło się miasto Oświęcim, jest spółka Synthos. „Kochamy Sołę” to także piknik ekologiczny dla mieszkańców.

„Bardzo fajny pomysł na łączenie przyjemnego z pożytecznym” – podkreśla Zbigniew Warmuz, prezes firmy Synthos.

Udział w akcji zapowiedzieli się m.in. pracownicy Synthosu oraz uczniowie i nauczyciele z Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu.

„Chcemy w ten sposób zadbać o naszą piękną Sołę i pokazać, że to właśnie od nas, mieszkańców Oświęcimia także zależy, czy Soła będzie czystą rzeką” – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Do miasta przyjedzie też Dominik Dobrowolski, znany ekolog i podróżnik, który od wielu lat wspólnie z Fundacją PlasticsEuropa Polska organizuje akcje „Recykling Rejs” i sprzątania rzeki w Polsce i Europie.

„W tym roku pod koniec czerwca już przemierzał Sołę swoim kajakiem, sprzątając rzekę wspólnie z pracownikami Synthosu w ramach spływu „3 Zapory”. Czas na kolejne, powakacyjne wyławianie śmieci” – zapewnia Piotr Drozdowicz, asystent Dominika Dobrowolskiego.

Podczas festynu, który na Bulwarach rozpocznie się w samo południe, organizatorzy planują zabawy i ekoquizy z nagrodami dla najmłodszych, starszych i całych rodzin.

Każdy, kto przyniesie na parking nad Sołą zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny, dostanie w zamian drzewko. Regulamin tej części imprezy można znaleźć na stronie internetowej.

 

Zobacz również:

Ekologiczny patrol dotarł do Oświęcimia – FOTO

 

 

Komentarze
 • 18 września 2019 22:08

  hotin

  Proponuję nowe hasło dedykowane do P. Prezydenta Miasta. ,,Soła, Sołeczka to wasza nie jest już rzeczka” więc oddaj ją Nam mieszkańcom, a nie PO-yebańcom rzucającym proszki kolorowe,by ukryć swe pożądania tęczowe! Te tereny od zarań były mieszkańców, a zrobiłeś z nas żydowskich POddańców, likwidując lub brukując miejsca dostępne do relaksu .

 • 19 września 2019 00:21

  hotin

  Cenzura jednak jest. Co z mim postem? To nie jest materiał sponsorowany!

  • 19 września 2019 07:02

   Jola Wodniak

   Szanowny Panie, każdy sądzi według siebie. Nie pracujemy 24 godz./ dobę – my również potrzebujemy snu.
   Może Pan to pojąć?

   Ps.
   Artykuły sponsorowane są odpowiednio oznaczone.

 • 21 września 2019 12:13

  Aster

  Dzień dobry
  Panie hotin,dla czego Pan tak się uwziął na to ciągłe obrażanie PO i ciągłe czepianie się Pana Prezydenta? i to na wszystkich możliwych portalach lokalnych.
  Czy mam rozumieć że jesteś Pan chory? z nienawiści, w dodatku do wszystkich i wszystkiego co nie jest
  z pis-u.W takim razie życzę zdrowia i dobrego lekarza,najlepiej prywatnego.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa