Kobieta stała na parapecie. Uratowali ją policjanci

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   6 maja 2024 14:09
Udostępnij

Mieszkanka Chełmka chciała się targnąć na swoje życie. Kobieta będącą w kryzysie psychicznym szukała pomocy pod numerem alarmowym 112.

Operator z centrum powiadamiania ratunkowego (CPR) przekazał pilne zgłoszenie miejscowym służbom. Najbliżej bloku, w którym na drugim piętrze mieszka 46-latka byli patrolujący gminę aspirant sztabowy Krystian Szostek i starszy posterunkowy Kacper Grocholski z Komisariatu Policji w Chełmku.

Policjanci pojechali pod wskazany adres i weszli do mieszkania. Kobieta stała na krawędzi parapetu okna i niebezpiecznie przechylała się na zewnątrz. Mundurowi natychmiast podbiegli do niej, złapali i wciągnęli desperatkę do mieszkania. Po chwili chełmkowianką zajęli się ratownicy z zespołu ratownictwa medycznego (ZRM).

Jesteś w kryzysie? Policja radzi

Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod bezpłatnym numerem telefonu 800 70 2222. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka działa pod numerem telefonu 800 12 12 12. To bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów ze wsparciem psychologicznym w sytuacji kryzysu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej.

Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji Itaka pod nr 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji.