Kilkudziesięciu strażaków walczyło z pożarem – FILM, FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   2 czerwca 2018 15:14

Do dużego pożaru doszło wczoraj w Bielanach. Przez długi czas gasiło go kilkudziesięciu strażaków. W zdarzeniu obrażeń doznała jedna osoba.

Do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu informacja o pożarze lakierni w zakładzie stolarskim dotarła z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Do walki z ogniem wyruszyły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Oświęcimiu oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w Bielanach, Kętach, Kętach Podlesiu, Jawiszowicach, Brzeszczach i Osieku. Akcja była bardzo trudna, także ze względu na trudny dojazd.

Ogień strawił stolarnię połączoną z lakiernią i objął także dom mieszkalny, będący w bezpośredniej zabudowie.

W wyniku pożaru jedna osoba doznała poważnych poparzeń. To mężczyzna, który próbował walczyć z ogniem jeszcze przed przybyciem zastępów pożarniczych.

Zespół ratownictwa medycznego przewiózł rannego do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, gdzie na lądowisku czekał już na niego śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zabrał mężczyznę do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .