Kierowcy jeżdżą na pamięć. Korki sięgają Bobrka

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   20 października 2015 13:34
Udostępnij

Wjazd do Oświęcimia od strony Libiąża i Bierunia jest mocno utrudniony. A to za sprawą wprowadzonej we wtorek zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Konarskiego i Nideckiego, gdzie trwa budowa ronda.

– Jechałam z Oświęcimia do Chełmka. Skręcałam w Bobrku w stronę Gorzowa, a końca korka nie było widać – tak spore utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 933 w Bobrku i Broszkowicach opisuje nasza Czytelniczka. Nieco lepiej sytuacja przedstawia się na drodze krajowej nr 44 w Babicach.

Od rana, kiedy to drogowcy zamknęli na około miesiąc newralgiczne skrzyżowanie, w okolicy ronda Niwa operują funkcjonariusze drogówki.

– Policjanci z wydziału ruchu drogowego już kilkakrotnie interweniowali dziś, aby ułatwić kierowcom przejazd przez Oświęcim. Zauważyli, że wielu kierowców jadących od strony Chrzanowa, wbrew nowemu oznakowaniu, skręca w ulicę Nideckiego – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Ci, którzy jeżdżą na pamięć, dojeżdżają do liceum Konarskiego, zawracają i usiłują wrócić na ulicę Konopnickiej.

– Podobnie postępują niektórzy kierowcy samochodów ciężarowych, którzy wbrew nowemu oznakowaniu o objazdach dla samochodów ciężarowych z ronda Niwa wjeżdżają w ulicę  Konarskiego – dodaje Jurecka. Tirowcy muszą zawracać na rondzie, co przyczynia się do powstawania korków.

Policjanci, za drogowcami budującymi rondo, powtarzają informację o wprowadzonym trzecim etapie zmiany organizacji ruchu, o którym pisaliśmy TUTAJ.

– Aby zminimalizować utrudnienia zorganizowano jednokierunkowy ruch ulicą Konarskiego na odcinku od ulicy Nideckiego do ronda Niwa dla samochodów osobowych, jadących od strony centrum miasta. Natomiast od Niwy do centrum ruch prowadzony jest ulicami: Powstańców Śląskich, Wyzwolenia, Kolbego i Legionów – przypomina Małgorzata Jurecka.

Jednocześnie apeluje do kierowców o stosowanie się do obowiązującego oznakowania i, jeśli to tylko możliwe, o rozważenie skorzystania z tras alternatywnych.

– To z pewnością pozwoli uniknąć nieplanowanego postoju – kończy policjantka.

Komentarze
  • 20 października 2015 17:18

    Łukasz Sporysz

    Czemu nie wprowadza 3 zmian i praca 7 dni w tygodniu i raz dwa by rondo było, trochę drożej ale szybciej..

  • 20 października 2015 17:18

    Marcin Wysogląd

    Korki sięgają zenitu tak jak cierpliwość kierowców !!!!!!!!

  • 20 października 2015 17:19

    Ewa Rogalska

    To jest jakiś dramat… Gratulacje dla władz miasta oświęcim!

  • 20 października 2015 17:28

    tir

    no niestety…. tiry nie mają wyjścia i musza przez osw jeździć…

  • 20 października 2015 18:01

    po co?

    Ale po co? nasza lokalna wladza nie musi codziennie jedzic do pracy na slask czy w strone Libiaza i Chrzanowa wiec przez ten miesiac poprostu nosa na druga strone soly nie wystawia i nawet nie beda wiedzieli ze jakies korki sa.

  • 20 października 2015 18:02

    Robert R

    Bo ten kraj jest zacofany i nikogo nie obchodzi kiedy i jak bd to zrobione, przetargi na takie inwestycje to zwykły przekręt, czyste kolesiostwo, 3 zmiany i takie rondo jest zrobione w tydzień, a teraz niech najlepiej spadnie śnieg przyjdzie zima to zostawią to rozkopane do wiosny, brawo dla władz Oświęcimia za takie załatwienie sprawy

  • 20 października 2015 18:03

    wyborca

    Ludzie, umowa jest podpisana na trzy miesiące, więc mają czas. Taka sobie władzę wybraliście, więc nie marudźcie!

  • 20 października 2015 20:07

    renusia

    Jechałam dzisiaj z pracy z Libiąża i to co się działo na drodze to tragedia.Normalnie mój powrót trwa 13 minut a dzisiaj 2 godziny.Nie wyobrażam sobie co będzie 1 listopada.W ogóle nie mam pojęcia jak będę jeździć do pracy do grudnia.Porażka!!


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.