Kierowcy jednośladów ranni na drogach. Karambol w korku – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   15 czerwca 2021 15:43

W powiecie oświęcimskim doszło do dwóch wypadków drogowych i karambolu. Dwie osoby odniosły obrażenia i trafiły do szpitala.

Pierwszy z wypadków wydarzył się na ulicy Zaborskiej w Oświęcimiu. 57-leni miejscowy motorowerzysta uderzył simsonem w tył forda focusa, prowadzonego przez 25-letniego mieszkańca jednego z podoświęcimskich sołectw.

Kierującego jednośladem ratownicy medyczni przewieźli do szpitala, gdzie okazało się, że doznał urazu ręki.

W Kętach na ulicy Kościuszki samochód potrącił rowerzystkę. 55-latek z powiatu wadowickiego wyjeżdżał dostawczym fordem z parkingu. Uderzył w jadącą chodnikiem na rowerze 41-letnią kęczankę. I w tym przypadku interweniował zespół ratownictwa medycznego.

Rower został na miejscu wypadku. Rowerzystka trafiła do szpitala. Fot. Policja

Kobieta ma uraz głowy i ogólne obrażenia ciała. Pozostała na leczeniu w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu.

Dokładne okoliczności obu wypadków wyjaśnią policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu i Komisariatu Policji w Kętach.

W Oświęcimiu na ulicy Konarskiego doszło do karambolu pojazdów, poruszających się z niewielką prędkością ze względu na korek. 32-latek z Kęt najechał renault masterem na tył mercedesa, prowadzonego przez Chorwata, a ten z kolei uderzył w tył volkswagena, prowadzonego przez mieszkańca Bierunia, który zatrzymał się właśnie ze względu na zator drogowy.

Sprawca kolizji dostał mandat i punkty karne.

„Apelujemy o zachowanie uwagi i koncentracji za kierownicą. Roztargnienie, pośpiech, czy zlekceważenie przepisów drogowych, mogą doprowadzić do poważnych i niejednokrotnie nieodwracalnych skutków” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .