Kierowca-senior stracił prawo jazdy

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   10 września 2019 11:01

Po wczorajszym potrąceniu 15-latka na przejściu dla pieszych w Oświęcimiu 84-letni kierowca stracił prawo jazdy. Ma też trafić na badania lekarskie.

Przypomnijmy, że kierowca-senior potrącił młodego człowieka, gdy ten kończył już przechodzić przez jezdnię. Tłumaczył, że nie widział pieszego. Prawdopodobnie nie zorientował się też, dlaczego samochody podążające z naprzeciwka zatrzymały się przed przejściem.

W wyniku potrącenia 15-latek trafił na leczenie do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Policjanci z drogówki zatrzymali kierowcy fiata seicento prawo jazdy.

„Zrobili to w związku z uzasadnionym podejrzeniem, że popełnił przestępstwo drogowe, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto policjanci będą wnioskować o przeprowadzenie badań kontrolnych kierującego” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Zobacz również:

Senior potrącił nastolatka, bo go nie widział

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa