Kierowca po narkotykach chciał „dać w łapę” policjantom

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   18 października 2020 14:23

Ma dopiero 22-lata a już zapewnił sobie bogatą kartotekę karną. Miał narkotyki, prowadził pod ich wpływem i chciał dać łapówkę interweniującym policjantom.

Mundurowi z drogówki pełnili służbę w Oświęcimiu. Na ulicy Olszewskiego dostrzegli opla, którego tor jazdy mógł wskazywać, że kierowca jest pijany. Policjanci włączyli sygnały i zatrzymali samochód.

Za kierownicą opla siedział 22-letni Ślązak. Okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy. Widać było jednak, że jest pod wpływem substancji, która zmienia stan świadomości.

Funkcjonariusze poddali młodego człowieka badaniu narkotesterem, a ten potwierdził ich podejrzenia i wykazał obecność amfetaminy w organizmie badanego. Gdy 22-latek dowiedział się, że jest zatrzymany, popełnił kolejny błąd. Zaproponował policjantom kilkaset złotych łapówki. Wówczas usłyszał, że popełnił kolejne przestępstwo.

Mundurowi przeszukali kierowcę i znaleźli przy nim około 30 porcji amfetaminy. I ten fakt dopisali do listy przestępstw, popełnionych przez 22-letniego Ślązaka.

Za próbę wręczenia łapówki młodzieńcowi grozi do ośmiu lat więzienia, za posiadanie narkotyków do trzech lat pozbawienia wolności, a za jazdę po narkotykach, do dwóch lat za kratkami.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa