Katedra we Fromborku wygrała konkurs – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   18 września 2019 15:17

Jacek Małkowski i jego katedra we Fromborku wygrały 19. Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów, któremu patronowały eFO.

Tradycyjnie już przez jeden jesienny weekend Przeciszów staje się nie tylko polską, ale i europejską stolicą modelarstwa kartonowego. Tym razem, na rok przed jubileuszem, modelarze zaprezentowali 503 modele w wielu kategoriach i grupach wiekowych. Ocenie podlegały 402 modele przyjęte do konkursu.

Modelarskie święto przyciąga nie tylko modelarzy z Polski i zagranicy, ale także tych, którzy podziwiają stworzone przez nich kartonowe cudeńka. Przychodzą i przyjeżdżają całymi rodzinami, także z oddalonych od Przeciszowa miejscowości.

Konkurs, którego patronem medialnym od lat są Fakty Oświęcim, organizują miejscowy samorząd, Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie i Klub Modelarski „Orzeł”, prowadzony przez Łukasza Fuczka. I to właśnie Łukasz Fuczek jest kołem napędowym tego wielkiego ogólnopolskiego przedsięwzięcia, w którym coraz częściej uczestniczą modelarze spoza granic naszego kraju.

„Po raz kolejny konkurs w Przeciszowie stał się największym wydarzeniem modelarskim w kraju. Liczba i jakość modeli była niesłychanie wysoka. Przyjechało do nas 177 modelarzy z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Przeszło 500 modeli kartonowych cieszyło licznie przybyłych zwiedzających” – mówi Faktom Oświęcim Łukasz Fuczek, główny organizator konkursu.

20. Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów odbędzie się 18-20 września 2020 roku.

Wyniki konkursu

Nagrody specjalne

Zobacz również:

Wielka Wojna i Niepodległość w obrazach i grafice – FOTO

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa