Kaskadowy pomiar prędkości z promilami w tle

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   28 września 2020 14:47

32-letni pijany motocyklista wpadł w ręce policjantów z drogówki podczas akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”, prowadzonej na drogach powiatu oświęcimskiego.

Pomiaru funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu dokonywali na drodze krajowej nr 44, pomiędzy Oświęcimiem a Zatorem.

„Działania polegają na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie” – tłumaczy aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Funkcjonariusze w białych czapkach zatrzymali do kontroli motocykl kawasaki, który w Przeciszowie, w obszarze zabudowanym, jechał 72 km na godz., przy ograniczeniu do 50 km.

Maszynę prowadził 32-latek z powiatu wadowickiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że motocyklista jest pijany. Alkosensor pokazał 1,3 promila alkoholu, w wydychanym przez niego powietrzu. Dodatkowo wyszło na jaw, że jego jednoślad ostatnie badania techniczne przeszedł trzy lata temu.

Mężczyźnie grozi teraz kara do dwóch lat więzienia, czasowy zakaz prowadzenia pojazdów i dotkliwe konsekwencje finansowe.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .